Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Дискредитувала владу на замовлення однієї з політсил. СБУ ліквідувала в Україні мільйонну ботоферму

СБУ ліквідувала в Україні мільйонну ботоферму. Фото: СБУ

СБУ ліквідувала в Україні мільйонну ботоферму. Фото: СБУ

Служба безпеки України повідомила про ліквідацію мільйонної ботоферми, яка на замовлення однієї з політичних сил розхитувала ситуацію в Україні.

За даними спецслужби, організоване угруповання створило потужну ботоферму, щоб дискредитувати керівництво України та розхитувати суспільно-політичну ситуацію в країні. Учасники угруповання публікували в мережі неправдиву інформацію про діяльність вищого військово-політичного керівництва країни. Зокрема, повідомляли про нібито конфлікт між керівництвом Офісу президента та Головнокомандувачем ЗСУ. Ще однією справою «зловмисників» було проведення кампанії з дискредитації першої леді.

Quote«Пропагандистські «потужності» цієї ботоферми використовували й представники російських спецслужб. Зокрема, через ботів вони поширювали фейкові новини щодо ситуації на фронтах і проводили інші інформаційні диверсії», — йдеться в повідомленні.

Розганяли «контент» у мережі понад 1 млн ботів. Інформацію також публікували в значній кількості груп у соціальних мережах, які загалом мали аудиторію майже 400 тисяч користувачів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

СБУ вдалося визначити керівника угруповання під час багатоетапної спецоперації. Ним виявився громадянин рф, що мешкав у Києві й називав себе «політичним експертом». Чоловік організував інформаційно-підривну діяльність на замовлення однієї з українських політсил.

Відомо, що злочинні дії затриманий координував із чинним народним депутатом, який був близький до колишнього керівництва України.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Російський «політтехнолог» створив спеціальне програмне забезпечення. З його допомогою учасники групи в автоматичному режимі управляли необмеженою кількістю анонімних акаунтів у найбільш популярних соцмережах.

Quote«Для маскування протиправної діяльності зловмисники встановили відповідне обладнання в різних містах: Києві, Харкові та Вінниці», — повідомили в СБУ.

Варто зазначити, що затриманий й особисто поширював деструктивну пропаганду під час виступів на медіаресурсах, підконтрольних його «кураторам».

Представники спецслужби провели ряд обшуків, зокрема, за місцем перебування організаторів злочину. Під час обшуків було вилучено:

  • апаратно-програмний комплекс, який забезпечував функціонування ботоферми;
  • 5000 сім-карт, які зловмисники використовували для створення та подальшого ведення технічних акаунтів;
  • 200 «Proxy»-серверів для підміни ІР-адрес і уникнення блокування відповідних інтернет-ресурсів.

За цим фактом було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) Кримінального кодексу України. Зараз тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності всіх організаторів ботоферми.

Контекст. З початку повномасштабного вторгнення рф СБУ нейтралізувала понад 1,2 тис. ворожих кіберінцидентів і кібератак на державні органи влади та стратегічно важливі об’єкти критичної інфраструктури.

Крім того, на вимогу СБУ було заблоковано майже 500 проросійських YouТube-каналів з аудиторією понад 15 млн підписників. Передано на блокування понад 1500 Telegram-каналів і ботів, більш як 1500 акаунтів в Instagram, Facebook і TikTok.

Коментарі

Всі новини