Facebook Pixel

Саудівська Аравія шантажує ЄС боргами, якщо G7 конфіскують заморожені активи рф

Саудівська Аравія приватно натякнула, що може продати деякі європейські боргові авуари, якщо країни G7 конфіскують близько $300 млрд заморожених активів росії. Про це пише Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Чому Саудівська Аравія виступає проти конфіскації заморожених росактивів

У травні-червні 2024 року країни G7 вирішували, що робити із замороженими на Заході близько $300 млрд активів росії. Зрештою група погодилася використовувати лише отримані прибутки на користь України у формі позики, проте не чіпати самі активи.

Водночас США та Велика Британія наполягали розглянути більш сміливі варіанти, включаючи пряму конфіскацію. Деякі країни-члени ЄС були проти цієї ідеї, оскільки це може підірвати фінансові ринки і порушити міжнародне право. На позицію цих країн могла вплинути й Саудівська Аравія, кажуть джерела Bloomberg.

Міністерство фінансів Саудівської Аравії повідомило деяким чиновникам G7, що королівство не підтримує ідею конфіскувати заморожені активи рф, щоб передати їх Україні. Також були натяки про продаж деяких європейських боргових авуарів, зокрема боргу, виданого французьким казначейством.

Quote«Таких погроз не було. Наші відносини з G7 та іншими країнами пов’язані з взаємною повагою, і ми продовжуємо обговорювати всі питання, які сприяють глобальному зростанню та підвищують стійкість міжнародної фінансової системи», – йдеться в заяві Мінфіну Саудівської Аравії.

Авуари королівства в євро та у французьких облігаціях можуть сягати десятків мільярдів євро, проте, ймовірно, вони недостатні, щоб мати суттєве значення, якщо їх продати. Водночас чиновники ЄС стурбовані, що такі кроки Саудівської Аравії можуть стати прикладом для інших країн.

Деякі джерела Bloomberg ставлять під сумнів достовірність загрози Саудівської Аравії, оскільки королівство навряд чи захоже відійти від валют країн G7, зокрема від євро і долара.

Нагадаємо, у червні 2024-го на саміті в Італії країни G7 погодили механізм, за яким Україна отримає позику на $50 млрд від країн «Сімки» та ЄС. Її погашатимуть за рахунок прибутків від заморожених активів рф. Угода має покрити потреби у бюджетному фінансуванні України до 2025 року та далі.

Подякувати 🎉