Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

S&P прогнозує значне зростання цін на газ у ЄС

S&P суттєво підвищило прогноз цін на газ у ЄС. Фото: unn.com.ua

S&P суттєво підвищило прогноз цін на газ у ЄС. Фото: unn.com.ua

Ціна на природний газ у Європі найближчими роками може суттєво зрости. Про це йдеться в прогнозі міжнародного рейтингового агентства S&P.

Фахівці S&P змінили свої прогнози на тлі скорочення постачання газу з рф трубопроводом «Північний потік — 1».

Згідно з прогнозами аналітиків, до кінця 2022 року вартість газу на нідерландському хабі TTF у середньому складе $50 за 1 млн британських термальних одиниць (BTU). Наступного року ціна становитиме $40, а у 2024 році — $25.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Це суттєве підвищення відображає ймовірність того, що постачання російського трубопровідного газу залишаться на історичному мінімумі, що ускладнить завдання Європи щодо забезпечення достатніх запасів і постачання взимку», — зазначають у S&P.

Водночас в агентстві наголошують, що попередній прогноз вирішили переглянути через стрибок котирувань на спотовому та ф’ючерсному ринках.

Нагадаємо: відповідно до попереднього прогнозу, газ до кінця поточного року мав би коштувати $30 за 1 млн BTU, у 2023 році — $25, у 2024 році — $15.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Ціна газу у Європі за підсумками торгів на лондонській біржі ICE за 25 липня зросла на 12%. Ціна на хабі TTF у Нідерландах збільшилася до $1890 за 1 тис. куб. м, або 179 євро за 1 МВт*год.

Причиною зростання стала заява «Газпрому» про скорочення із 7 години ранку 27 липня прокачування газу трубопроводом «Північний потік – 1» («ПП-1») до 33 млн куб. м на добу з нинішніх 67 млн куб. м, або із 40 до 20% проєктної потужності.

Коментарі

Всі новини