Facebook Pixel

«Розробляємо план»: Кабмін готується до «новорічного» локдауну

Уряд розробляє план реагування на випадок погіршення ситуації з захворюваністю на коронавірус в Україні. Про це у своєму Telegram-каналі зазначив прем’єрміністр Денис Шмигаль, додавши, що влада готується до усіх можливих сценаріїв, зокрема і до ймовірного введення карантину на зимові свята.

Водночас, за його словами, введення більш жорстких заходів зараз не обговорюють.

«Але ми розуміємо, що кінець грудня та початок січня — період новорічних свят. Це зустрічі, ярмарки, тісні контакти між людьми. І все це може дати значний поштовх до сплеску хвороби, якого медична система може не витримати. Уряд відкрито говорить, що розробляє план реагування, тому що наші кроки мають бути зрозумілими та передбачуваними для людей та бізнесу».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Шмигаль також зазначив, що президент Володимир Зеленський розповів про ініціативи підтримки бізнесу та людей, і вони діятимуть, якщо буде посилений карантин.

Що стосується карантину «вихідного дня» та обмежень «помаранчевої» зони по всій території України, то їхню остаточну ефективність можна буде оцінити на початку грудня, однак уже зараз мобільність населення зменшилась до найнижчого рівня з часу повного карантину весною, що означає меншу ймовірність зараження.

Quote«Результатом усіх цих заходів має стати вихід на плато за кількістю захворілих на початок грудня. Певне покращення ситуації ми можемо бачити вже сьогодні і за кількістю зайнятих ліжкомісць і за кількістю захворілих», — заявив Шмигаль, водночас додавши, що в окремих обласних центрах завантаженість лікарень уже становить 90%.

Контекст. Раніше ми повідомляли, що Кабінет міністрів має намір ввести повний локдаун у грудні. У разі песимістичного варіанту локдаун почнеться 10-15 грудня, а в разі оптимістичного — 20-25 грудня. Водночас у Всесвітній організації охорони здоров'я цю ідею не підтримують.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉