Facebook Pixel

Російські загарбники знову атакують у Бахмуті — ISW

Російські окупанти проводили наземні атаки в Бахмуті та на його околицях. Про це йдеться в щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначили, що, ймовірно, «вагнерівці» на північному заході Бахмута захопили район на північ від вулиці Весела, включно з територією бахмутської лікарні №2. Для захоплення міста найманці ПВК «Вагнера» та регулярні російські війська зміцнили співпрацю. Вони намагаються просуватися й захоплювати райони міста. За даними на 19 квітня, запеклі бої в Бахмуті йшли в районі залізничної станції в центрі міста. Однак українські військові тримають позиції.

Крім того, аналітики зазначили, що російські війська продовжували наземні атаки вздовж лінії фронту Авдіївка — Донецьк, проте наступальні дії біля самої Авдіївки не мали успіху. Також провалився наступ росіян біля Вугледара.

Тим часом федеральна служба безпеки росії проводить масштабну перевірку органів безпеки. Це може бути пов’язано з бажанням Кремля усунути небажаних чиновників.

Аналітики звертають увагу на повідомлення російських ЗМІ про те, що фсб і Головне управління Служби безпеки МВС протягом останніх кількох тижнів проводять масові перевірки в деяких московських райвідділах поліції через витік даних від російських силовиків за запитом громадян України. Це відбувається на тлі серії арештів і звільнень відомих членів керівництва росгвардії.

Quote«Кремль може наполягати на таких арештах і розслідуваннях, щоб провести перевірку внутрішнього апарату безпеки задля усунення чиновників, які потрапили в немилість, і консолідувати подальший контроль органів внутрішньої безпеки», – зазначають аналітики.

Держдума рф 18 квітня ухвалила законопроєкт про довічні строки ув’язнення за державну зраду. Кількість вироків у таких справах після російського вторгнення в Україну зросла.

Посилюється покарання й за статтею про диверсію. Тепер за дії, спрямовані на пошкодження об’єктів транспортної інфраструктури та життєзабезпечення населення, може загрожувати до 20 років позбавлення волі. Після початку вторгнення в Україну в росії також зросла кількість звинувачень у диверсіях.

Подякувати 🎉