Facebook Pixel

Росія масово викрадає українське зерно: вже близько 400 тисяч тонн

Росія викрала з України близько 400 тисяч тонн зерна, а блокада портів унеможливлює експорт української сировини, що може призвести до голоду та глобальної світової продовольчої кризи. Про це повідомляє Комітет з питань економічного розвитку.

Quote«Блокада українських портів та мінування морських шляхів унеможливлюють експорт української сільськогосподарської продукції минулих врожаїв. Наразі лише у порту Одеса заблоковано 25 мільйонів тонн зерна, а загалом Україна через блокування портів Росією не може вивезти 90 мільйонів тонн зернових, втрачаючи щодня $170 млн», — ідеться у повідомленні.

Зазначається, що термінової допомоги зараз потребує понад 400 мільйонів людей у світі, а ціни на продукти харчування вже досягли рекордних значень, тож вторгнення росії в Україну ставить під загрозу глобальну продовольчу безпеку. Водночас дії РФ можуть привести до голоду на тимчасово окупованих територіях України, адже російські військові не лише вивозять зерно, але й знищують елеватори, склади, сільськогосподарську техніку та інфраструктуру, зриваючи тим самим проведення посівної кампанії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉