Facebook Pixel

Росії не місце в Радбезі ООН: Україна ініціюватиме виключення агресора з організації

У понеділок, 26 грудня, Україна офіційно порушить питання щодо можливості виключення росії зі складу членів Ради безпеки ООН — органу, який несе відповідальність за підтримку миру та безпеки у світі. Про це повідомив очільник українського МЗС Дмитро Кулеба.

Quote«У нас питання дуже просте: а чи має право росія залишатися постійним членом Ради безпеки ООН і бути в Організації Об’єднаних Націй взагалі? У нас є переконлива й аргументована відповідь: ні й ні», – наголосив міністр в етері єдиного телемарафону.

Росія в Радбезі ООН: які кроки готує Україна для позбавлення рф членства

Раніше цього місяця в МЗС анонсували підготовку Україною конкретних кроків, які можуть посприяти виключенню агресора з Радбезу ООН.

Quote«Україна зараз готується до офіційних кроків, які доведуть незаконне перебування росії в Радбезі ООН і запустять політичний процес, який має призвести до позбавлення її цього місця», — наголосив Кулеба.

Очільник МЗС також зазначив, що росія взагалі отримала своє членство в одному з ключових органів ООН 31 рік тому «без юридичних підстав» завдяки «шахрайській схемі».

Конгресмени вимагають виключити рф із Радбезу ООН. У Білому домі оцінили шанси

14 грудня 2022 року конгресмени Джо Вілсон і Стів Коен представили резолюцію про виключення рф із Ради Безпеки ООН та інших організацій і спеціалізованих установ організації. У документі вони наголосили, що присутність агресора в Радбезі «порушує цілі та принципи Організації Об'єднаних Націй».

У Білому домі заявили, що наразі можливості виключити РФ немає, однак якби вона була, США «негайно взялися б за це».

Подякувати 🎉