Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Росія програла суд у Швейцарії щодо кримських активів українських компаній

Федеральний суд Швейцарії відхилив апеляції Росії на рішення арбітражу в Женеві про виплату 12 українським компаніям $82,1 млн. Ця сума є компенсацією, яку Росія повинна виплатити за експропрійовані активи цих компаній у Криму після анексії півострова.

Про це свідчать два судових рішення, пише видання Swiss Info.

В апеляції Росія стверджувала, що Міжнародний арбітражний суд у Женеві не підходить для ухвалення рішення у цій справі, оскільки не визнає анексію Криму.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Країна також заявляла, що аргументи українських компаній про те, що в цій ситуації вони потрапляють під дію угоди між Росією та Кабміном України про заохочення і взаємний захист інвестицій від 1998 року, неприйнятні. Згідно з документом, країни не повинні без виплати компенсацій експропріювати інвестиції, які вклали інвестори іншої країни.

Федеральний суд визнав компетенцію арбітражного суду такою, яку не можна ставити під сумнів.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. У 2015 році 12 українських компаній звернулися в Постійну палату третейського суду в Гаазі за відшкодуванням збитків, яких вони зазнали через конфіскацію їхніх активів у Криму після анексії півострова Росією в 2014 році. Один позов подала «Укрнафта», другий — решта 11 компаній. Частина їх були пов'язані з групою компаній українського бізнесмена Ігоря Коломойського.

Постійна палата тоді призначила двох арбітрів, які обрали керівником своєї групи Габріеля Кауфманна-Колера з Женеви, у зв'язку з чим справу перенесли до Швейцарії.

Коментарі

Всі новини