Росія імпортує масло з Об'єднаних Арабських Еміратів та Туреччини, щоб стримати швидке зростання цін на внутрішньому ринку, що викликало занепокоєння у споживачів. Про це повідомляє агенція Reuters.
Россільгоспнагляд повідомив у суботу, що постачання вершкового масла з Об'єднаних Арабських Еміратів розпочалися 18 жовтня.
https://thepage.ua/ua/economy/ekonomichni-sankciyi-proti-rosiyi-novi-napryamki-2024
«Раніше постачання вершкового масла з ОАЕ до росії не відбувалися», — зазначено в повідомленні.
Згідно з даними Російської служби статистики, з грудня минулого року ціна на вершкове масло зросла на 25,7%. Це відбулося на фоні інфляції, яка склала 8,6%, і викликало сплеск крадіжок масла в низці російських супермаркетів.
Наразі Об'єднані Арабські Емірати відправили 90 метричних тонн масла до рф, яка також почала імпортувати продукцію з Туреччини у жовтні. Росія прагне збільшити імпорт вершкового масла для стабілізації цін та забезпечення його доступності на внутрішньому ринку.
Імпорт вершкового масла до рф з країн Латинської Америки у 2023 році знизився до 2800 тонн у порівнянні з 25 000 тонн у 2014 році. За інформацією Россільгоспнагляду, одним із факторів скорочення поставок є санкції, запроваджені західними країнами.
«Зменшення обсягів імпорту вершкового масла з Латинської Америки до рф може бути зумовлене транспортно-логістичними труднощами, санкціями та відсутністю угод між підприємствами», — сказано у повідомленні.
Зазначається, що Білорусь, яка є головним постачальником вершкового масла до Росії, цього року підвищила експорт на 9%, досягнувши обсягу в 110 тисяч тонн.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Конференція та церемонія нагородження переможців «Премія HR-бренд Україна 2024»
Ставитися до людей як до капіталу, а не як до ресурсу. Як і навіщо бізнесу захищати права людини?
Форум «Бізнес без паперу» — найбільший майданчик для обміну досвідом у сфері цифровізації