Facebook Pixel

Нові стратегічні маневри. Росія 19 лютого запускатиме балістичні та крилаті ракети

Російське Міноборони проведе чергові військові навчання із запусками крилатих і балістичних ракет. Маневри, заплановані на суботу, 19 лютого, відбуватимуться під керівництвом президента РФ Володимира Путіна.

Як пише «Інтерфакс», у маневрах братимуть участь військовослужбовці Повітряно-космічних сил, Південного військового округу, Ракетних військ спецпризначення, а також Північного та Чорноморського флотів.

У російському Міноборони уточнили, що ці маневри були заплановані заздалегідь. Головна їх мета — «перевірка готовності органів військового управління, бойових розрахунків пуску, екіпажів бойових кораблів і стратегічних ракетоносців до виконання поставлених завдань».

Контекст. Наразі в Білорусі тривають масштабні спільні російсько-білоруські військові навчання «Союзна рішучість — 2022». Їх завершення має відбутися 20 лютого. Також цього дня закінчиться й зимова Олімпіада в Пекіні. Деякі американські чиновники раніше припускали, що Кремль не наважиться на новий напад, доки триватимуть Олімпійські ігри. З іншого боку, Держдеп прогнозував, що вторгнення може статися ще до їх закінчення.

Білий дім і НАТО обвинуватили Росію в збільшенні чисельності військ, зосереджених на кордоні з Україною, наступного ж дня після того, як Москва заявила, що розпочала виведення деяких своїх військових частин із регіону. У США наголошують, що ризик нападу РФ на Україну залишається дуже високий і може відбутися в найближчі декілька днів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉