Майже третина (32%) респондентів дали позитивну відповідь на запитання «Чи є важливим для успішного розвитку України зведення до мінімуму втручання держави в економічні процеси?», негативний — 38%. Такими є результати дослідження, проведеного Центром Разумкова 21-26 травня.
Оцінюючи нинішній рівень втручання держави в бізнес, 26% опитаних вважають його недостатнім, 23% — оптимальним, 17% — надмірним. Порівняно з 2020 роком зросла на 7 п.п. частка тих, хто вважає цій вплив оптимальним, і на 8 п.п. зменшилася частка вважаючих вплив надмірним.
57% опитаних підтримують стримування споживчих цін і комунальних тарифів за рахунок підвищення оподаткування великого бізнесу і «олігархів». 15% підтримують обмеження втручання держави в формування цін і тарифів, виступають за те, щоб вони регулювалися ринком. Рік тому підтримку стримуванню цін і тарифів за рахунок підвищення оподаткування великого бізнесу поділяли ще більше респондентів — 64%.

Відповідаючи на запитання «У розвитку української економіки ключову роль має відігравати держава або активізація і стимулювання приватної ініціативи?» найчастіше (57%) відповідали, що «і те, й інше однаково», 21% вважають, що ключову роль має відігравати держава, а 14% — активізація і стимулювання приватної ініціативи. Порівняно з 2020 роком на 8% зросла частка тих, хто вважає, що держава і активізація та стимулювання приватної ініціативи повинні грати однакову роль у розвитку економіки, і на 5,5 п.п. зменшилася частка тих, хто провідну роль надає державі.
Соціологи відзначають, що рівень патерналістських очікувань серед громадян України за останні десятиліття знизився. Менше стало тих, хто вважає, що держава повинна безпосередньо відповідати за підвищення рівня життя громадян, забезпечення житлом, якісною освітою.
Дослідження проведено методом інтерв'ю «віч-на-віч» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2017 осіб у віці від 18 років у всіх регіонах України за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Додатково. Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування щодо проблем України й українців. Основними є військовий конфлікт на Донбасі, відсутність роботи, низькі зарплати.