Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Банкрутства, звільнення і онлайн — 9 із 10 бізнесменів незадоволені локдауном

Серед малих підприємців 62% не бачать сенсу у січневому локдауні. Водночас 24% вважають, що карантинні заходи надто жорсткі, а 14% визнають їх адекватними ситуації чи м’якими.

Зокрема 22% підприємців через впровадження локдауну шукають нові можливості для розвитку свого бізнесу. Про це свідчать результати опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація.

Робота у локдаун

У неоплачувану відпустку відправити своїх працівників були змушені 22% респондентів. Ще 13% скорочують зарплатню, 10% частково скорочують штат, а 9% вирішили закрити бізнес.

Серед усіх опитаних 9% повідомили, що не відчувають впливу локдауну на свою роботу, а 15% підприємців змогли перевести бізнес в онлайн.

Допомога від держави

Тільки 36% опитаних підприємців звернулися до держави, щоб отримати 8 тис. грн. Зокрема 33% отримали кошти через тиждень після успішної подачі заяви, ще 19% – через два тижні або більше, 13% – через 1-3 дні. 35% підприємців все ще очікують на надходження коштів. 84% вважають такі кошти недостатніми для того, щоб компенсувати їхні збитки від впровадження локдауну.

Серед тих, кому не вдалося отримати допомогу, 59% отримали відмову через невідповідність підприємства КВЕД. Ще 12% через те, що ФОП є одночасно найманим працівником, 9% – через технічні проблеми з платформою «Дія».

В опитуванні взяли участь 105 підприємців – представників малого бізнесу. Опитування проводилось з 11 до 18 січня 2021 року серед аудиторії проєкту Unlimit Ukraine.

Контекст. Посилення карантинних заходів в Україні дещо погіршило очікування бізнесу щодо економічного зростання у країні. Індекс ділових очікувань знизився до 99,6% в останньому кварталі 2020 року, у третьому кварталі цей показник був на рівні 100,8%

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини