Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
IT

Через війну за кордон релокувалися понад 8 тис. українських айтівців

Через війну за кордон релокувалося понад 8 тис українських айтівців

Через війну за кордон релокувалося понад 8 тис українських айтівців

За минуле півріччя в 50 найбільших ІТ-компаніях стало менше на 5% фахівців, більшість із них — технічні. Головна причина — релокація в закордонні офіси компаній і легалізація там. Фактично українські IT-компанії продовжують активно зростати, але здебільшого вже не в Україні.

Нижче — 10 найбільших ІТ-компаній України з топ-50 за кількістю фахівців станом на січень 2023 року. Рахуємо айтівців, які перебувають в Україні, а якщо виїхали за кордон — сплачують податки в Україні.

screenshot-1073.jpg

Загальна кількість спеціалістів в українському топ-50 і далі скорочується, цього півріччя — на 5,3%, або 5 200 фахівців.

Нині в 50 найбільших IT-компаніях України працюють 92,4 тис. людей проти 100 тис. у січні 2022 року — тобто на 8 тис. ІТ-фахівців менше, ніж рік тому.

Як пояснили компанії, це скорочення за деякими винятками не означає зменшення кількості фахівців у них. Айтівці переїжджають за кордон працювати в інших офісах своїх компаній, легалізуються там і припиняють сплачувати податки в Україні.

У другому півріччі компанії продовжили активно відкривати нові офіси — це зробили щонайменше 27 компаній. Найпопулярнішим українським містом стала Полтава — там з’явилися п’ять нових офісів IT-компаній. Також компанії обирали Одесу, Київ, Харків, Львів, Черкаси, Кропивницький, Ужгород, Тернопіль, Івано-Франківськ і Чернівці.

Проте все-таки більше нових офісів українські IT-компанії відкрили за кордоном. Лідирують такі локації, як-от Польща, Румунія, Колумбія, Індія, Португалія та Іспанія.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини