Facebook Pixel

Рекомендації Європейського банківського управління щодо емісії стейблкоїнів та їх вплив на легалізацію криптовалют в Україні

Автор
Фото Depositphotos

Фото Depositphotos

У світі швидко розвиваються криптовалюти і європейські банківські установи не можуть лишатися осторонь цих процесів. Нещодавно Європейське банківське управління випустило рекомендації для емітентів стейблкоїнів, в котрих привертається увага до аспектів їх обігу та використання. Це стало значним кроком вперед, що підкреслює значення стейблкоїнів у сучасній фінансовій системі. Ці рекомендації неодмінно вплинуть на глобальний ринок криптовалют. В контексті цього розвитку зростає інтерес до фінансових та криптовалютних ресурсів, таких як зокрема MixFin, що ставлять за мету надати доступ до інформації щодо фінансових ринків та криптовалют.

Рекомендації для емітентів стейблкоїнів від Європейського банківського управління

Заява вимагає, щоб компанії готували свій бізнес до відповідності новому законодавству, яке набуде силу 30 червня 2024 року, уникнувши таким чином потенційно шкідливих та раптових змін у бізнес-моделі в майбутньому. Це також сприятиме зближенню з наглядовими органами та захисту прав споживачів, зокрема в сфері криптовалютних стейблкоїнів.

Організації, які випускають стейблкоїни, мають виконати такі вимоги:

● Забезпечити повне розкриття інформації для клієнтів.

● Публічно оприлюднити свою бізнес-модель.

● Встановити ефективну систему управління, включаючи управління ризиками.

● Створити механізм викупу та мати достатні резерви.

● Зареєструватися в EBA.

Поки що рекомендації для емітентів є добровільними, але до набуття чинності закону гарантії захисту інвесторів немає .

Україна може повністю легалізувати криптовалюти та ввести податки вже у вересні

Якщо Верховна Рада прийме нову версію законодавства щодо віртуальних активів, то вона буде містити такі основні положення.

  • Ринковими регуляторами будуть Національний банк і НКЦПФР.
  • Віртуальні активи будуть ділитися на три категорії: токени електронних грошей, токени, що зв'язані з активами, інші віртуальні активи.
  • Для публічної пропозиції (емісії) токенів, що зв'язані з активами, емітент повинен бути юридичною особою, яка має авторизацію в НКЦПФР. Для отримання авторизації юридична особа повинна скласти білу книгу (проект емісії).
  • Ставка оподаткування складатиме 18% від прибутку від інвестицій та 1,5% військового збору. Умовою сплати податку буде наявність позитивного фінансового результату від операцій з інвестиційними активами та володіння отриманими віртуальними активами протягом 365 днів.

Важливим моментом є те, що концепція оподаткування була створена з урахуванням моделей західних країн, підкреслює член НКЦПФР Юрій Бойко. Він пояснює, що якщо віртуальний актив було придбано за 10 000 грн і продано за 11 000 грн, то оподатковується саме різниця в 1000 грн.

Подякувати 🎉