Facebook Pixel

Проєкт божевільних з ОП — Железняк про реформу «10%-10%-10%»

Проєкт податкової реформи «10%-10%-10%» не має законодавчої перспективи у Верховній Раді.

Таку думку висловив Ярослав Железняк, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, під час вебінару «Бронювання. Мобілізація. Податки ФОП в IT», який провела Speka 30 травня.

Quote«Я знаю про позицію божевільних з Офісу президента. Ми вже рік чуємо цю маячню про 10-10-10. Навряд чи воно дійде до якогось голосування. Хоче Ростислав Шурма скасувати ФОП – то нехай вносить [у зал], якщо його НАБУ не посадить до цього часу. Треба дати шанс людині», — жорстко висловився Железняк.

Він додав, що позиція членів податкового комітету ВР щодо проєкту реформи є категорично негативною: «Ми із цим не будемо нічого робити».

До того ж, зауважив нардеп, автори реформи мають спочатку отримати позитивні висновки профільних міністерств і парламентських комітетів. А тоді повстануть питання дорожньої мапи «євроінтеграції, жорсткі вимоги програми МВФ», яким проєкт реформи протирічить.

Чи відповідає «10%-10%-10%» вимогам МВФ

Україна в грудні 2022 року взяла на себе зобов’язання якнайшвидше повернутися до норм оподаткування, що працювали до 24 лютого 2022 року:

  • скасувати всі правки до законодавства щодо мобілізації доходів в умовах воєнного стану;
  • не затверджувати нові заходи, які можуть призвести до зменшення податкових надходжень;
  • ухвалити законодавство, спрямоване на збільшення доходів, у рамках Національної стратегії доходів.

Водночас сам автор проєкту реформи Ростислав Шурма, заступник керівника Офісу президента, вважає, що пункт про розроблення національної стратегії доходів передбачає «власне податкову реформу, яка забезпечить довгострокове економічне зростання України».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉