Facebook Pixel

«10–10–10»: в Україні розробляють нову податкову реформу з єдиною ставкою

В Україні можуть провести податкову реформу й встановити єдину ставку податку на прибуток, доходи фізичних осіб та додану вартість у розмірі 10%. Про це заявив заступник очільника Офісу президента Ростислав Шурма в інтервʼю Forbes Україна.

При цьому він підкреслив, що остаточного рішення стосовно запровадження такої моделі поки немає.

Quote«Ми справді обговорюємо модель, яка називається «10–10–10»: 10% – податок на прибуток, 10% – ПДФО та 10% – ПДВ, а також скасування ЄСВ та воєнний збір 3%», — зазначив Шурма.

Замглави ОПУ також наголосив, що всі ці зміни супроводжуватиме повним скасуванням наявних пільг, посиленням відповідальності за порушення податкового законодавства та доступом податкової служби до інформації про банківські рахунки для запобігання ухиленню від сплати податків.

Quote«Ми не пропонуємо нічого унікального. Наприклад, у США відповідальність за порушення податкового законодавства є чи не найбільшою серед усіх можливих правопорушень. Водночас ми хочемо створити модель, яка дасть змогу Україні бути конкурентною з податкової точки зору, зокрема й для глобального бізнесу», — підкреслив Шурма.

За попередніми даними, всі ці рішення повинні ухвалити протягом найближчим місяців, максимум обговорення триватимуть пів року.

Крім того Шурма підкреслив, що представлена модель повинна дозволити Україні наповнювати бюджет та запустити економіку у довгостроковій перспективі, якщо населення у повному обсязі сплачуватиме податки.

Варто зазначити, що наразі Україна за рахунок власних доходів закриває близько 30% своїх потреб.

Контекст. Кабінет міністрів України працює над проєктом закону про 10% збір на валютообмінні операції для імпорту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉