Фото: УНІАН
Верховна Рада все ж таки розглянула антиКоломойський закон. Проєкт №2571-д (він фактично є копією урядового законопроєкту №3260), який має насамперед не дозволити олігарху повернути собі Приватбанк, підтримали 267 народних депутатів. Його прийняли поки що тільки в першому читанні.
Головне в антиКоломойському законі:
- націоналізований банк не можна повернути колишнім власникам, проте вони можуть претендувати на грошову компенсацію;
- визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування;
- розмір компенсації встановлює визнана на міжнародному рівні аудиторська компанія — її обирає суд;
- реальними збитками буде вважатися вартість акцій на день виведення банку з ринку;
- зобов'язання довести заподіяну шкоду та її розмір лягає на учасників банку.
МВФ неодноразово заявляв про те, що ключовою умовою нової програми для України є саме прийняття цього банківського закону та відкриття ринку землі.
Контекст. Раніше Кабмін подав у Раду новий антиКоломойський закон. Майже відразу після цього нардепи Олександр Дубінський та Ігор Палиця, яких пов'язують з Коломойським, внесли до парламенту альтернативні законопроєкти. А всередині пропрезидентської фракції «Слуга народу» стався розбрат через проєкт закону.
Раніше цей документ проходив під номером 2571. Однак до нього було багато питань, зокрема в МВФ і Нацбанку. Початковий варіант законопроєкту наприкінці грудня минулого року подав Кабінет міністрів. Однак у профільному комітеті Верховної Ради з питань фінансів текст документа викликав невдоволення. Впродовж останніх двох місяців тривала робота над новим варіантом законопроєкту.