Київська влада оголосила про облаштування ще понад пів сотні пунктів обігріву в Голосіївському, Дніпровському, Оболонському та Святошинському районах. Станом на п’ятницю, 23 грудня, загалом у столиці налічується вже 532 такі пункти, інформує КМДА.
«52 нових пункти, де люди можуть зігрітися, підзарядити гаджети, отримати актуальну інформацію в разі тривалої відсутності електроенергії та тепла в їхніх домівках...Загалом тепер функціонують 532 пункти обігріву, які підготувало місто (з них 50 — облаштовані намети ДСНС). Також долучається бізнес — додатково працюють ще понад 100 пунктів, які забезпечують підприємці», — йдеться в повідомленні.
«Пункти незламності» в Києві: як знайти
У КМДА пропонують для знаходження пунктів обігріву в Києві скористатися мапою за цим посиланням.
У кожному місті України зараз розгорнуто «Пункти незламності» трьох категорій:
- організовані владою на місцях і ДСНС (є генератор, тепло, інтернет, чай/кава, аптечка);
- організовані відповідальним бізнесом (є можливість підзарядити ґаджети);
- магазини, аптеки, АЗС і відділення банків, які працюватимуть у разі відключення електроенергії (заряджати гаджети тут не можна).
Знайти потрібний і найближчий можна за цим посиланням.
Ще один спосіб — пошук найближчого пункту обігріву за допомогою спеціального чат-бота в Telegram.
Також з'явилася функція зворотного зв'язку. Залишити відгуки про «Пункти незламності» можна тут.
Контекст. Нагадаємо: уряд затвердив єдині вимоги до комплектації всіх «Пунктів незламності». Згідно з ними, кожен такий пункт обов’язково мусить бути забезпечений: електрогенераторами та пальним; автономним опаленням, засобами доступу до інтернету, зокрема через термінали Starlink; зв’язком для виклику екстрених служб; запасами питної та технічної води; туалетами тощо.
Кожен «Пункт незламності» мають охороняти поліція, добровольці або служба охорони. До роботи в них можуть бути долучені медпрацівники, психологи, соцпрацівники та волонтери.