Ухвалено закон щодо податкової підтримки культури, туризму та креативних індустрій

До 1 січня 2025 року продовжується звільнення від ПДВ операцій із виробництва та постачання національних фільмів. Фото: «112 Україна»

До 1 січня 2025 року продовжується звільнення від ПДВ операцій із виробництва та постачання національних фільмів. Фото: «112 Україна»

Депутати 4 листопада ухвалили в другому читанні законопроєкт № 3851, який вносить зміни до Податкового кодексу. Отже:

  • від податку на прибуток і ПДФО звільнено кошти грантів;
  • знижена ставка ПДВ у розмірі 7% вводиться для багатьох послуг у сфері культури;
  • тимчасово, з 1 січня 2023 до 1 січня 2025 року, від ПДВ звільнено послуги з демонстрації, розповсюдження та показу національних фільмів і дубльованих іноземних фільмів, якщо вони адаптовані для осіб із вадами зору та слуху;
  • тимчасово, до 1 січня 2023 року, ставка ПДВ у розмірі 7% застосовуватиметься до послуг із тимчасового розміщення (проживання);
  • звільняються від ПДВ операції з імпорту товарів, що входять до складу національної кінематографічної спадщини;
  • до 1 січня 2025 року продовжується звільнення від ПДВ операцій із постачання національних фільмів, їхнього виробництва, озвучення іноземних фільмів державною мовою тощо.

Додатково. Верховна Рада відправила на повторне перше читання законопроєкт № 4313 про відстрочку обов'язкового використання касових апаратів (РРО) спрощенцями й механізму «кешбек» до 1 січня 2022 року. За словами спікера Дмитра Разумкова, цей законопроєкт був схвалений напередодні всіма фракціями та групами, а його авторами є нардепи з різних фракцій.

Telegram Logo

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини