Facebook Pixel

Де живеться краще: українці порівняли устрій свого життя вдома та закордоном

У зв’язку з повномасштабним вторгненням рф з України до інших країн, переважно європейських, виїхали більш як 6 млн людей. Поживши за кордоном вони мали змогу порівняти свій новий устрій життя із попереднім – в Україні. Як виявилось вдома їм більше подобаються сервіси, а за кордоном соціальна сфера. Про це свідчать дані опитування Gradus Research.

В європейських країнах найбільше нашим співгромадянам сподобалось створення умов для людей з особливими потребами (50%), облаштування міст (41%), якість питної води з-під крана (38%) та екологія (35%). В Україні, за їхньою оцінкою, більше їм до вподоби на менталітет, люди та уклад життя.

Фото: опитування Gradus Research

Фото: опитування Gradus Research

За результатами опитування українська державно-політична сфера значною мірою поступається закордонній, а от що стосується фінансової – з відривом виграє. Так, українці високо оцінили диджиталізацію державних та комерційних сервісів (37% та 32% відповідно), менший рівень бюрократії (29%) та тарифи на комунальні послуги (24%) в Україні. Закордоном нашим співгромадянам більше сподобався рівень соцзахисту (36%) та зарплатні (42%), а також менший рівень корупції (36%).

Фото: опитування Gradus Research

Фото: опитування Gradus Research

Quote«Довгі десятиріччя наше суспільство переживало те, що називали «комплекс меншовартості». До цього доклала руку і росія, але визначною була ізольованість більшості українців від щоденного життя за кордоном… Наші минулорічні дослідження показували, що кожен другий хотів би емігрувати. Безумовно, це створювало певне психологічне тло, шкідливе для соціального розвитку. Стикнувшись з буденною реальністю омріяної «заграниці», українці по-новому подивились на своє життя вдома, відчули його переваги», — прокоментувала результати дослідження директорка Gradus Research, Євгенія Близнюк.

Контекст. За даними ООН, загалом з України від початку війни виїхали (без урахування потоку на в'їзд) 6,267 млн осіб, із них:

  • до Польщі — 3,377 млн;
  • Румунії та Молдови – 977,91 тис.;
  • росії – 850,53 тис.;
  • Угорщини – 610,08 тис.;
  • Словаччини – 424,03 тис.;
  • Білорусі (дані за 12 травня) – 27,31 тис.
Подякувати 🎉