Полонені з Китаю розповіли, скільки їм платили за участь у війні проти України

Полонені громадяни Китаю, які воювали в складі ЗС рф. Фото: СБУ

Полонені китайці Чжан Ренбо та Ван Гуанцзюнь, які воювали на боці рф, розповіли, що не знали, скільки грошей мали отримувати за службу. Також вони стверджують, що не вбивали українських військових.

Про це Чжан і Ван розповіли під час пресконференції в «Укрінформі», яку організувала СБУ.

Скільки грошей отримували громадяни Китаю, які воювали в складі ЗС рф

Чжан стверджує, що вони точно не знали, скільки грошей мали отримувати, а були проінформовані лише про «розряди».

«Тобто було 80 тис., 160 тис., 200 тис., 260 тис., але конкретно, яку суму мали отримувати, ми цього не знали. Ситуація була така, що я отримав карту, на яку отримав суму 200 тис. рублів. Але фактично цією картою я не міг користуватися, і тому був змушений звертатися по допомогу до свого товариша, іншого громадянина Китаю», — каже Чжан Ренбо.

Your browser doesn't support HTML5 video.

Він також стверджує, що ці гроші з телефоном, на якому був встановлений застосунок, пов'язаний з картою, періодично забирали росіяни. За словами полоненого, вони тратили їх під приводом витрат на пальне, на зарядні пристрої тощо. Тобто, як зазначає Чжан, фактично він цими грошима не міг користуватися.

У цивільному житті він був пожежником-рятувальником.

Як громадяни Китаю опинились в складі російської армії

Ван Гуанцзюнь, своєю чергою, розповів, як опинився в лавах російської армії. Він каже, що мав роботу, пов’язану з медичною реабілітацією, однак втратив її через ковід і шукав як заробити.

Your browser doesn't support HTML5 video.

Полонений стверджує, що натрапив у ТікТоці на дуже якісно зняті відео з рекламою долучення до армії рф. Спершу Ван хотів отримати роботу, пов'язану з медичною реабілітацією, однак коли він опинився в армії, то вже не було іншого вибору, ніж виконувати те, що йому доручали.

Крім того, СБУ повідомила, що обидвоє китайців закликали Пекін сприяти організації їхнього обміну на українських військовополонених, яких утримує рф.

Полонені громадяни Китаю, які воювали в складі ЗС рф. Фото: СБУ

Полонені громадяни Китаю, які воювали в складі ЗС рф. Фото: СБУ

Полонені громадяни Китаю, які воювали в складі ЗС рф. Фото: СБУ

Полонені громадяни Китаю, які воювали в складі ЗС рф. Фото: СБУ

Полонені з Китаю розповіли, скільки їм платили за участь у війні проти України

«Ми всі хочемо повернутися до Китаю, на батьківщину. Ми сподіваємося, що китайський уряд може допомогти: тобто здійснити обмін між Україною та росією, і ми повернемося до Китаю», – сказав Ренбо.

Що ще розповіли громадяни Китаю, які воювали у складі ЗС рф

Чжан і Ван також розповіли наступне:

  • Вони думають, що були у 7 моторизованій бригаді.
  • Коли рекрутер привіз до місця збору в росії, там було десь 20 іноземців, які також приїхали на службу. Ймовірно, із Середньої Азії, також із Гани, ймовірно, з Іраку.
  • На питання журналістки з Китаю — чи намагалися втекти? — Ван каже, що на полігоні контроль жорсткий. Він чув, як якийсь іноземець намагався покінчити життя самогубством.
  • Ван каже, що не вбивав українців. «Місяць на полігоні, три дні на передовій і потім полон».
  • Ван закликав своїх земляків не вірити росіянам, оскільки рф не така сильна, як здається, і Україна не така слабка, як здається.
  • Полонені кажуть, що вся інформація про війну подається в Китаї у ракурсі успіхів росії.
  • У полон китайці потрапили наступним чином: почули в небі українські дрони, почали бомбити, командир сусіднього підрозділу загинув, а вони показали українському дрону, що готові здатися.
  • В бліндажі ЗСУ потрапили під обстріл ймовірно хімічною зброєю, українці підказували, як правильно ховатися.

Нагадаємо, 8 квітня 2025 року президент Володимир Зеленський повідомив, що українські військовослужбовці на Донеччині взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали у складі російської армії.

Тоді ж Міністерство закордонних справ України викликало тимчасового повіреного у справах Китаю.

10 квітня СБУ повідомила, що провела перші слідчі дії з військовополоненими громадянами Китаю, яких Сили оборони взяли в полон під час бойових дій на Донеччині.

Читати на The Page