План за доходами загального фонду держбюджету у травні виконано на 100% – Мінфін

У травні відшкодування ПДВ склало 12 млрд грн. Фото: НБУ

У травні відшкодування ПДВ склало 12 млрд грн. Фото: НБУ

У травні почалося поступове пом'якшення карантинних обмежень, наслідком чого стало поліпшення економічної ситуації в країні, вважає Мінфін. У травні до загального фонду держбюджету надійшло 63,9 млрд грн, план виконано на 100%.

Надходження склали:

  • відшкодування ПДВ – 12 млрд грн;
  • план з податку та збору на доходи фізосіб перевиконано на 0,1 млрд грн;
  • план з рентної плати за користування надрами виконано на 114,7%, перевиконання склало 0,3 млрд грн;
  • план з акцизного податку перевиконано на 1,1 млрд грн, або на 21,4%, переважно за рахунок надходжень податку з тютюнових виробів;
  • на 99,8% виконано план з ПДВ, недобрали 0,1 млрд грн;
  • на 0,5 млрд грн не виконали план з податку на прибуток (виконання 97,2%).

З урахуванням великого невиконання плану доходів у січні – квітні (86,1%) план за підсумками п'яти місяців за загальним фондом держбюджету виконано на 88,4%.

Telegram Logo

Контекст. За підсумками січня – травня державний бюджет було виконано з дефіцитом у розмірі 47,8 млрд грн, загальний фонд – із дефіцитом у розмірі 52,2 млрд грн. Це в межах запланованого на зазначений період, затверджує Мінфін.

За даними НБУ, значне скорочення імпорту призвело до утворення профіциту поточного рахунку, який у січні – квітні 2020 року склав $1,8 млрд (дефіцит за аналогічний період минулого року – $242 млн).

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

ЄС затвердив нові правила для далекобійників: що зміниться для українців

В Євросоюзі схвалили масштабну реформу, спрямовану на зміну умов роботи далекобійників і компаній, що займаються автоперевезеннями. За допомогою нововведень у Брюсселі хочуть поліпшити умови роботи водіїв і усунути чинники, що негативно впливають на ринок вантажоперевезень, пише DW.

ОПЕК+ обговорить можливість збільшення видобутку нафти вже з серпня

Саудівська Аравія запропонувала зменшити обсяг скорочення видобутку нафти з 9,7 млн до 7,7 млн барелів на добу вже в серпні. Про це повідомили Bloomberg і The Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на джерела.

«Нафтогаз» витратив 2 млн євро на ПЗ для управління персоналом

Компанія «Нафтогаз Цифрові технології» замовила компанії Cornerstone OnDemand International (Великобританія) програмне забезпечення для управління талантами вартістю, а 1,97 млн євро. Про це з посиланням на систему «Прозорро» повідомили «Наші гроші».