У США та Європі знижується рівень підтримки надання Україні допомоги.
Найбільше підтримка України за рік зменшилася з-поміж прихильників республіканської партії. На початку війни 49% із них вважали, що Україні треба дати більше зброї, зараз – лише 17%.
Найбільшим рупором пропаганди тут виступає протрампівський телеканал Fox News, проте в більш збалансовані медіа також потрапляють російські наративи
Російське лобі все ще потужне. Щодня десятки лояльних росії матеріалів з’являються в провідних західних ЗМІ, просуваючи ідеї того, що москву неможливо перемогти, що заради миру потрібно повернутися до перемовин, а ціна війни для Заходу є надто великою.
Чи мають такі меседжі вплив на звичайних громадян? За рік у США зменшилася частка тих, хто вважає, що Україні треба давати більше зброї, йдеться в останніх дослідженнях Pew Research Center.
Чверть американців вважають, що підтримка України з боку США є занадто великою. Хоча ще у вересні минулого року таких було 20%, а на початку війни – лише 7 — 15%.

Найбільше підтримка України зменшується з-поміж прихильників республіканської партії. Якщо на початку війни 49% із них вважали, що Україні треба дати більше зброї (тоді тільки 38% прихильників демократів були такої самої думки), то зараз лише 17% республіканців підтримують розширення допомоги Україні.
Найпомітнішим критиком України в США є ведучий Такер Карлсон, який має 5,6 млн підписників у Twitter і власну програму в прайм-тайм одного з найбільших американських новинних медіа – Fox News.
У прайм-тайм Такер Карлсон, зокрема, говорить про українські «біолабораторії» або про «програш» України у війні. Часто в його програмах лунають тези, узяті з російських медіа.
Більшість американців вважають, що саме Європі належить зіграти провідну роль у підтримці України, ігноруючи той факт, що США має в рази більший воєнний потенціал, ніж усі країни ЄС разом узяті.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також