Facebook Pixel

США закликали країни G20 збільшити допомогу Україні

Міністр фінансів США Джанет Єллен звернулася до країн «Великої двадцятки» із закликом збільшити фінансову підтримку України, щоб допомогти їй боротися з російським вторгненням.

Про це Джанет Єллен заявила на пресконференції під час зустрічі фінансових лідерів G20 в індійському Бангалорі, пише Reuters.

Вона нагадала, що найближчими тижнями США готують додатковий пакет економічної допомоги на $10 млрд.

Quote«Як сказав президент Байден, ми підтримуватимемо Україну в її боротьбі скільки завгодно, – сказала вона. – Продовження потужної підтримки України буде основною темою для обговорення під час мого перебування тут, в Індії».

Єллен нагадала, що США вже ухвалили новий пакет екстреної військової та іншої допомоги на $46 млрд.

Quote«Найближчими місяцями ми плануємо надати приблизно $10 млрд додаткової економічної підтримки для України», – додала вона.

Єллен підкреслила, що цінова стеля на експорт російської сирої нафти та нафтопродуктів допомагає стабілізувати світові ціни на енергоносії, водночас «суттєво» скорочуючи енергетичні доходи росії.

Quote«Минулого місяця доходи кремля від нафти були майже на 60% нижчими, ніж одразу після вторгнення», — сказала вона, додавши, що це дало змогу ринкам, що розвиваються, включно з Індією, домовитися про різкі знижки на російську нафту.

Контекст. Напередодні стало відомо, що Індія, яка приймає саміт «Великої двадцятки», не хоче, щоб G20 обговорювала додаткові санкції проти росії через її вторгнення в Україну. Ба більше, Індія навіть пропонує терміни «криза» або «виклик» замість «війна».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉