Facebook Pixel

Хто може отримати доплату 25% до пенсії

Особи зі статусом учасника бойових дій можуть отримати доплату до пенсії в розмірі 25% прожиткового мінімуму. Про це повідомило видання «На пенсії».

Так, учасники бойових дій мають право на доплату до пенсії в розмірі 25% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність.

Зазначили, що доплату можуть встановити незалежно від виду пенсії. Відповідно до розміру прожиткового мінімуму у 2023 році — 2 093 гривні — розмір надбавки для осіб зі статусом УБД становитиме 523,25 гривні. Ця доплата передбачена Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Крім цього, відповідно до постанови Кабінету Міністрів «Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій» №656 від 28 липня 2010 року (у редакції від 16 липня 2021 року) учасники бойових дій повинні отримувати пенсію з усіма надбавками, розмір якої не повинен бути нижчим за 210% прожиткового мінімуму — 4395,30 гривні.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉