Facebook Pixel

Пенсії у 2023 році індексуватимуть, а от бюджетникам із підвищенням зарплат доведеться зачекати — Мінфін

Індексація пенсій в Україні в прийдешньому 2023 році попри війну відбуватиметься за планом — у березні. Як зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю «РБК-Україна», держава має змогу це зробити.

Він наголосив, що зараз у нашій країні пенсіонери є найменш захищеною категорією людей, а відтак влада й надалі шукатиме способи їх підтримати.

Водночас зі справедливою оплатою праці працівників бюджетної сфери доведеться зачекати.

Quote«Щодо справедливості та відновлення спроможності бюджетників отримувати гідні заробітні плати, то про це варто буде говорити після перемоги у війні. Наслідки будь-яких рішень щодо підвищення заробітних плат на цьому етапі без наявних ресурсів для їхнього забезпечення можуть призвести лише до знецінення гривні, девальвації, інфляції й відповідно до зменшення купівельної спроможності цієї самої гривні», — пояснив міністр.

Контекст. Планову індексацію пенсій в Україні заплановано на березень 2023 року. У Мінсоцполітики раніше цього місяця заявляли, що зараз проблем у ПФУ немає, усі пенсії виплачуються вчасно та в повному обсязі, і спрогнозували, що такою ситуація залишиться й наступного року.

У держбюджеті на 2023 рік на соцзахист і соціальне забезпечення передбачено 447 млрд грн (на 47 млрд більше, ніж у 2022 році).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉