Facebook Pixel

За рік війни в Україні Китай продав росії дрони на $12 млн

Китай продав росії безпілотники та запчастин до них на понад $12 млн. Після початку повномасштабного вторгнення майже 70 китайських експортерів продали Росії китайські безпілотники 26 різних брендів. Експортери продали свої дрони майже на $2 млн, останню партію було відвантажено в лютому 2023 року.

Про це пише NYT.

Видання нагадує, що минулого місяця адміністрація Байдена заприсяглася приструнити компанії, які продають критично важливі технології Росії. Однак у випадку з китайськими БпЛА важко визначити, чи містять вони американські технології, що порушують правила США, чи є законними. Постачання від DJ — найвідомішого у світі виробника дронів — і безлічі дрібніших компаній часто надходили через малих посередників і експортерів.

Quote«Складні канали продажу та нечіткі описи експортних даних також ускладнюють однозначне визначення наявності американських компонентів у китайській продукції, що може бути порушенням американського експортного контролю. А офіційні продажі, найімовірніше, є лише частиною великого потоку технологій через неофіційні канали та інші дружні Росії країни, як-от Казахстан, Пакистан і Білорусь», — йдеться в повідомленні.

Унаслідок цього Росія постійно отримує нові безпілотники, які потрапляють на передову у війні з Україною. Поповнення запасів навіть найпростіших безпілотних літальних апаратів стало важливим, як і інші предмети першої необхідності, наприклад, закупівля артилерійських снарядів і патронів.

У військовому, дипломатичному та економічному відношенні Пекін стає все важливішою опорою для Росії в її військових зусиллях. Китай залишається одним із найбільших покупців російської нафти, допомагаючи фінансувати вторгнення.

Контекст. З 20 по 22 березня 2023 року китайський лідер Сі Цзіньпін відвідує Москву. Він уже зустрівся з владіміром путіним. Їхня зустріч тривала 4,5 години й стала першою зустріччю з російським диктатором після того, як Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт путіна.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉