Пандемія коронавірусу коштуватиме світові $8,8 трлн — Азійський банк розвитку

Глобальна вартість пандемії коронавірусу COVID-19 може сягнути $8,8 трлн, або майже 10% світового ВВП. Проте в разі тривалості карантину не довше ніж три місяці та за наявності сильних політичних рішень вплив пандемії вдасться обмежити до $4,1 трлн, або 4,5% глобального ВВП.

Азійсько-Тихоокеанський регіон складе близько 30% загального зниження світового виробництва. Водночас у глобальному масштабі може бути втрачено від 158 до 242 млн робочих місць, 70% з яких — в Азії, повідомили в Азійському банку реконструкції, передає Bloomberg.

Однак заходи з покращення системи охорони здоров'я разом із захистом доходів і зайнятості, вжиті державами, зможуть пом'якшити вплив на економіку на 40%, вважають у банку.

Telegram Logo

Через зменшення споживання та скорочення інвестицій у всьому світі знизиться заробітна плата, особливо в США та Європі. Крім того, обмеження у сфері туризму задля запобігання розповсюдженню коронавірусу можуть призвести до скорочення світової торгівлі на $1,7 трлн.

Контекст. Світовий ВВП цього року знизиться на 2,4%. Раніше очікувалося, що світова економіка зросте на 0,4%. Причиною таких змін стали карантинні заходи, які було введено по всьому світу. Проте прогнозується, що наступного року економіка зросте на 5,9%.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини