Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Віра у краще майбутнє та бажання жити в Україні. Результати спецопитування до Дня незалежності

Опитування до Дня незалежності — українці вірять у краще майбутнє України. Фото: dw.com

Опитування до Дня незалежності — українці вірять у краще майбутнє України. Фото: dw.com

Українці попри шість місяців війни демонструють незламну віру та велику любов до своєї держави. Про це свідчать результати опитування, проведеного дослідницькою компанією Gradus Research напередодні Дня незалежності України.

Віра у краще майбутнє

72% респондентів вірять, що попри негативний вплив війни на всі сфери життя в Україні, у майбутньому вони матимуть краще життя. До війни так вважали 62% громадян.

vira-v-krashche-maibutne-zrostae.png

Найбільший приріст «оптимістів» спостерігається серед населення віком 45-60 років. Й це досить цікаво, оскільки зазвичай представники цієї вікової групи налаштовані досить скептично.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
vira-v-krashche-maibutne-za-vikom.png

Про віру у краще майбутнє свідчить й відсоток людей, які хочуть, щоб їхні діти жили в Україні. Так, за словами 72% опитаних, життя своїх дітей вони бачать у нашій країні. Минулого року цей показник складав лише 48%. Це, у свою чергу, вплинуло на кількість бажаючих закордонного життя для своїх дітей — таких налічується лише 10%(26% у 2021 році). Найчастіше батьки хотіли б, щоб їхні діти жили у США, Франції чи інших країнах ЄС.

zrostae-bazhannya-shchob-ditina-prozhivala-v-ukraini.png

Найбільші перемоги України з початку війни

Успішне протистояння української армії рф, яке триває уже шість місяців, а також надання Україні статусу кандидата в члени ЄС українці називають найбільшими досягненнями року, що минув.

dosyagnennya-ukraini-za-ostannii-rik.png

Чи відчувають себе українці в безпеці

Попри втрати та бойові дії серед українців зростає оптимізм та віра. Однак це також і збільшує тривожність людей.

Постійні атаки рф по всій території України не залишили місця, де люди могли б відчувати себе у безпеці. А через постійну загрозу в українців починають з'являтися втома та напруженість, які все частіше переважають серед станів. Спокій в Україні не відчуває майже ніхто. Однак у людей залишається надія.

vtoma-napruzhenist-ta-nadiya-perevazhayut.png

Рівень суб’єктивного стресу й надалі залишається високим. Якщо у травні 2020 року цей показник складав 77%, то зараз — 84%.

Це спричиняє зростання рівня патерналізму в суспільстві. Все більше українців покладають на державу відповідальність за власний добробут (48%) та досягнення порядку, задля якого вважають припустимим жорсткий контроль і регулювання з боку держави — так вважають 41% опитаних.

paternalizm-ta-sotsialna-vidpovidalnist.png

Разом з тим росте й рівень альтруїзму, а українці все більше довіряють один одному. А заради суспільної злагоди власними інтересами готові поступатися вдвічі більше громадян — 28% проти 14%.

riven-doviri-do-lyudei.png
Quote«Можна сміливо сказати, що ми склалися як нація. Українці надзвичайно відкриті один до одного зараз, охоче залучаються до взаємодопомоги та підтримки держави. Все більше громадян бачать своє майбутнє в Україні та хочуть ростити тут своїх дітей. Ми платимо високу ціну за право бути незалежною Україною, і робимо це свідомо», — прокоментувала результати дослідження Євгенія Близнюк, засновниця та директорка дослідницької компанії Gradus Research.
Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини