Facebook Pixel

Оперативна інформація про російсько-українську війну на 18:00 13 квітня 2022 року

Триває сорок дев'ята доба російсько-української війни 2022 року. Ворог завдає систематичних ракетно-бомбових ударів по об'єктах інфраструктури в Харківській і Запорізькій областях.

Волинський, Поліський і Сіверський напрямки

Противник активних дій не проводить, але здійснює переміщення окремих підрозділів на певних напрямках, повідомляє Генштаб Збройних сил України (ГШ ЗСУ).

Слобожанський напрямок

Ворог частково блокує Харків і знищує артилерією інфраструктуру міста. На деяких захоплених територіях Харківської області ворог вивів із ладу мережу стільникового зв'язку.

Донецький і Таврійський напрямки

Здійснюється підготовка до наступальних дій. Російські загарбники зосереджують основні зусилля на захопленні окремих кварталів міста Маріуполя та завдають авіаційних ударів.

Ворог намагається проводити штурмові дії в районі населених пунктів Сєверодонецьк, Рубіжне та Попасна.

Південнобузький напрямок

Російсько-фашистські загарбники ведуть повітряну розвідку, намагаються виявити підрозділи ЗСУ.

Участь насильно мобілізованих із «ДНР» і «ЛНР»

На частині територій південно-східних областей України в бойових діях у складі угруповання військ противника беруть участь чоловіки з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Українці з ОРДЛО залучені до окремих підрозділів 103-го, 109-го, 113-го, 125-го та 127-го мотострілецьких полків. Комплектування цих підрозділів здійснювалося внаслідок примусової мобілізації жителів квазідержавних «ДНР» і «ЛНР».

Ці полки налічують до 5 батальйонів чисельністю приблизно 300 військовослужбовців у кожному. Досвід ведення бойових дій мають лише 5 — 10% особового складу зазначених підрозділів. Управління полків складається з офіцерів ЗС РФ. Ці формування мають значні проблеми із забезпеченням озброєнням, боєприпасами та медикаментами.

Режим в окупованих Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській і Запорізькій областях

Ворог продовжує протиправні дії щодо цивільного населення на тимчасово захоплених територіях. Росіяни проводять перевірки документів, особистих речей і мобільних телефонів, здійснюють примусові перевірки приміщень.

Російські окупанти чинять агресивний інформаційно-психологічний вплив на населення. Загарбники спрямовують пропаганду переважно на переконання громадян у безперспективності боротьби.

«Закликаємо громадян не вірити ворожій пропаганді та продовжувати тотальний опір», — закликають у ГШ ЗСУ.

Знаковим є те, що окупаційні війська зазнають втрат на тимчасово захоплених територіях. З 20 березня до 12 квітня цього року в місті Мелітополі Запорізької області майже 70 військовослужбовців Збройних сил Російської Федерації загинули під час патрулювання території в нічний час.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉