Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У «Нафтогазі» підрахували кількість пошкоджених війною об'єктів газової та нафтової інфраструктури

Опалювальний сезон 2022-2023: Україні потрібно більше газу. Фото: Нафтогаз

Опалювальний сезон 2022-2023: Україні потрібно більше газу. Фото: Нафтогаз

Від початку російського повномасштабного вторгнення агресор під час атак пошкодив щонайменше 350 об’єктів газової та нафтової інфраструктури. Ба більше, унаслідок ударів постраждало також понад 450 км газопроводів. Про це розповів новий очільник «Нафтогазу» Олексій Чернишов у колонці для «Інтерфакс-Україна».

Глава «Нафтогазу» також зазначив, що видобуток переважно має бути відновлений до кінця року. За його оцінкою, яку він озвучив під час заходу Європейського банку реконструкції та розвитку, втрата потужностей із видобутку газу оцінюється в $700 млн.

Чернишов наголосив, що нині перед Україною постало завдання перебудувати свою енергетичну інфраструктуру в такий спосіб, щоб вона змогла далі функціонувати в умовах продовження бойових дій.

Quote«Через відключення електроенергії буде змінюватися енергетичний баланс. Там, де це можливо, замість електроенергії буде використовуватися природний газ та інші вуглеводні, тому роль «Нафтогазу» в цьому процесі залишатиметься надважливою… У компанії є необхідні ресурси та досвід роботи в критичних ситуаціях», — зазначив він.

Водночас очільник компанії зауважив, що накопичених до старту опалювального сезону 14,5 млрд кубів газу мало б вистачити для його сталого проходження, якби не масовані ракетні обстріли енергооб’єктів країни. Через дефіцит потужності в енергомережі, який вони спровокували, генерувальні підприємства були змушені збільшити обсяги споживання газу.

За його словами, для формування додаткових резервних обсягів газу Україна нині активно працює із західними союзниками, зокрема, США, ЄС і Канадою.

Контекст. Наприкінці листопада «Нафтогаз України» звернувся до USAID із проханням надати Україні додаткові обсяги газу для сталого проходження опалювального сезону 2022 — 2023 років. Сторони також обговорили потреби нашої держави в обладнанні та матеріалах, як-от газові компресори, дизельні електрогенератори та устаткування для видобутку газу.

До цього норвезький уряд оголосив про виділення 2 млрд норвезьких крон ($195 млн) на забезпечення України газом у прийдешній зимовий період.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини