Facebook Pixel

Олександр Дубілет та колишні топменеджери Приватбанку вирішили судитися щодо його націоналізації

Автор

Ексголова правління Приватбанку Олександр Дубілет та інші колишні топменеджери оскаржують націоналізацію Приватбанку. Відповідні позови надійшли наприкінці грудня та 2 січня до Госпсуду Києва.

У 2017-2018 роках топменеджери вже намагалися судитися з Україною у Печерському райсуді Києва, але тоді їхні позови відмовився розглядати суд.

Окрім цього, в грудні минулого року з позовами до Приватбанку та Мінфіну у цей же суд звернулися кілька компаній, кошти яких теж потрапили під операцію bail-in (примусова конвертація депозитів у нові акції банку під час націоналізації).

Telegram Logo

Зокрема, з банком судиться «Фінансова компанія «Фінілон», «Хім-Ойл-Транзит-Юкрейн», «Партнер-Експі», «КС Групп», «Реватіс», «Сонго», «Паритет», Hangli International Holdings Limited, Craentex Investments LTD, Veliona Trading LTD, Hetterington Group LTD, Saviento Investments LTD, Birgminton Investing In.

Контекст

У грудні 2016 року уряд націоналізував Приватбанк і вклав у капітал фінустанови понад 155 млрд грн. Уряд у цьому рішенні посилався на пропозицію Нацбанку та ексакціонерів Приватбанку (в 2016 році найбільшими були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов).

На початку 2018 року детективи міжнародної компанії Kroll провели незалежний аудит Приватбанку. Вони з'ясували, що протягом десяти років до націоналізації банк був об'єктом масштабних шахрайських дій, які завдали йому $5,5 млрд збитків. А перед націоналізацією понад 95% кредитів віддали сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами і групами афілійованих з ними осіб. Коломойський називав ці звинувачення «фейком».

У жовтні Госпсуд Києва відклав розгляд позову ексвласників Приватбанку Ігоря Коломойського та Triantal Investments про повернення їм акцій. Його ухвалять після того, як суд оголосить рішення у справі про націоналізацію.

Верховний Суд 16 грудня призначив перерву у справі про вклади Суркісів у Приватбанку. Після цього Шостий апеляційний адмінсуд тимчасово зупинив розгляд справи про скасування націоналізації Приватбанку. Причиною стало клопотання банку – він просить, щоб спочатку Велика палата Верховного Суду розглянула справу за позовом сім'ї Суркісів.

За даними Нацбанку, Мінфін 25 листопада передав 100% акцій Приватбанку Кабміну.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини