«Нову пошту» обікрали майже на мільйон гривень на вкраденому ноутбуці

Фото: УНІАН

Фото: УНІАН

Один із колишніх співробітників «Нової пошти» завдав шкоди компанії на понад 800 тис. грн завдяки шахрайській схемі.

Як пише Internet.ua, він привласнив один із корпоративних ноутбуків, після того як керівництво доручило йому підготувати й відправити комп'ютерну техніку в регіони. Він переклеїв інвентарний номер на старий списаний комп'ютер і підмінив його для входу в мережу «Нової пошти», де міг створювати й закривати накладні, вносити до них зміни, знімати контроль оплати та інше.

Ексспівробітника звільнили навесні 2020 року, і саме тоді він почав користуватися ноутбуком, оскільки в разі зникнення відправлень компанія компенсує клієнтам їхню оголошену вартість. У комп'ютері була встановлена система AWIS, він знайшов в інтернеті паролі до комп'ютерної системи IC AWIS 10 співробітників НП із різних регіонів країни й крав відправлення від їхнього імені.

Telegram Logo
Quote«Маючи навички роботи в зазначеній програмі, шахрай вносив зміни до бази НП, унаслідок чого йому вдалося безоплатно заволодівати чужим майном, завдаючи тим самим матеріальної шкоди «Новій пошті», яка змушена була компенсувати вартість украденого власникам», — зазначає видання.

Так, шахрай замовляв товари в інтернет-магазинах на вигадане ім'я з післяплатою й доставкою на одне з відділень, після чого на комп'ютері скасовував контроль оплати, пред'являв у відділеннях підроблену картку клієнта, де було вказано вигадане ім'я одержувача, унаслідок чого безоплатно заволодівав товаром. Товар кожного разу він замовляв на нове відділення. Сумарний збиток, якого він завдав різним інтернет-магазинам електроніки, включно з «Розеткою», — 815 259 грн. Усі ці збитки НП компенсувала власним коштом.

Ексспівробітник «Нової пошти» «попався» в одному з відділень Київської області. Його затримала поліція, а під час обшуку в автомобілі знайшли вкрадений ноутбук «Нової пошти» й пакет з амфетаміном. Обвинувачений визнав свою провину, вибачився перед потерпілими і встиг відшкодувати збиток на суму 100 тис. грн. Шахраєві інкримінували шахрайство і привласнення чужого майна, несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерних систем. Але суд пом'якшив вирок і замінив позбавлення волі випробувальним терміном на три роки з постановкою на облік і зобов'язанням відшкодувати завдані потерпілій стороні збитки в розмірі 672,9 тис. грн.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Раніше стало відомо про те, що співвласники «Нової пошти» В'ячеслав Климов і Володимир Поперешнюк придбали кур'єрський сервіс iPOST через «Закритий недиверсифікований венчурний інвестфонд «Прайд».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини