Facebook Pixel

Оперативна інформація про війну на ранок 20 лютого 2023 року – Генштаб ЗСУ

У понеділок, 20 лютого 2023 року, розпочалася 362 доба повномасштабної війни росії проти України. Російська федерація продовжує вести повномасштабну збройну агресію проти України. Ворог не припиняє нищити критичну інфраструктуру нашої держави, завдавати ракетних ударів, здійснювати артилерійські обстріли цивільних об’єктів і будинків мирного населення.

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Які міста та села обстріляли російські загарбники минулої доби

Протягом минулої доби противник завдав 10 ракетних і 25 авіаційних ударів (Луганська, Донецька та Запорізька область), здійснив 62 обстріли з реактивних систем залпового вогню. Є поранені та загиблі з-поміж цивільного населення.

Загроза ракетних ударів із боку російської федерації залишається високою по всій території України.

Ворог і далі зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках.

Минулої доби підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів у районі населених пунктів Гряниківка Харківської області; Білогорівка Луганської області; Васюківка, Дубово-Василівка, Берхівка, Бахмут та Іванівське Донецької області.

Минулої доби армія рф обстріляла:

  • на Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено. Протягом минулої доби ворожих обстрілів зазнали райони населених пунктів Карповичі, Тимоновичі, Янжулівка Чернігівської області; Бунякине, Атинське, Стукалівка, Запсілля та Покровка — Сумської, а також Стрілеча, Стариця, Вовчанські Хутори, Строївка на Харківщині;
  • на Куп’янському та Лиманському напрямках противник здійснив обстріли населених пунктів Кам’янка, Колодязне, Дворічна, Гряниківка, Куп’янськ, Берестове, Першотравневе Харківської області; Новоселівське, Стельмахівка, Невське, Діброва, Білогорівка на Луганщині та Білогорівка й Роздолівка Донецької області;
  • на Бахмутському напрямку обстрілів зазнали Васюківка, Берхівка, Бахмут, Іванівське, Біла Гора, Олександро-Шультине, Курдюмівка, Озарянівка, Майорськ і Нью-Йорк. Крім того, противник застосував армійську авіацію для завдання удару в районі Бахмута;
  • на Авдіївському та Шахтарському напрямках окупанти обстріляли з артилерії населені пункти Новобахмутівка, Веселе, Авдіївка, Водяне, Первомайське, Красногорівка, Георгіївка, Мар’їнка, Побєда, Новомихайлівка, Вугледар, Богоявленка, Шахтарське, Золота Нива, Велика Новосілка, Времівка та Нескучне Донецької області;
  • на Запорізькому напрямку вогневого ураження зазнали райони населених пунктів Новосілка та Новопіль Донецької області, Полтавка, Малинівка, Гуляйполе, Чарівне, Білогір’я, Новоданилівка, Новоандріївка та Щербаки — Запорізької;
  • на Херсонському напрямку вогневого впливу зазнали Херсон, Бургунка, Тягинка, Антонівка Херсонської області, а також Очаків на Миколаївщині. Постраждали мирні люди.

ЗСУ відбили атаки ворога

Авіація Сил оборони України минулої доби завдала 20 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів, 7 — по зенітних ракетних комплексах на вогневих позиціях, а також ще 2 удари — по інших важливих об’єктах противника.

Також наші захисники збили ворожий літак Су-25, 2 безпілотні літальні апарати типу «Орлан-10» і 2 дрони-камікадзе типу «Ланцет-3».

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили батарею реактивних систем залпового вогню противника.

Подякувати 🎉