Facebook Pixel

У Мінфіні США почали бити на сполох: нові штами коронавірусу обвалили фондові ринки

Автор

У США серйозно занепокоїлися впливом нових штамів COVID-19 (штами коронавірусу «дельта», «лямбда», «бета» тощо) на відновлення світової економіки. Міністр фінансів США Джанет Єллен висловила побоювання, що нові типи вірусу можуть пригальмувати підйом, який спостерігається в економічній сфері після 2020 року, передає «Інтерфакс-Україна».

11 липня у Венеції після зустрічі G20 Єллен дала коментар журналістам, у якому пояснила своє занепокоєння. За її словами, економіка США дуже тісно пов'язана зі світовою, і все, що відбувається в одній частині світу, — впливає і на інші (зокрема, на США). Тому економічні побоювання щодо коронавірусу передадуться також американським ринкам.

Сказане Єллен має під собою грунт. Зокркма, згідно з даними Trading Economics, фондовий ринок у Європі та США опинився під тиском інформації про швидке поширення нових штамів коронавірусу. Інвестори остерігаються, що пік економічного підйому європейські країни та США вже пройшли. На цьому тлі падають цінні папери нафтогазових компаній, розробників ПЗ, банків і високотехнологічних компаній.

Побоювання з приводу перспектив відновлення економіки на тлі інформації про нові штами призвели до того, що найбільші індекси на фондовому ринку покотилися вниз:

  • зведений індекс найбільших підприємств регіону Stoxx Europe 600 за підсумками торгів 12 липня становив 451,61 пункту (падіння на 1,72%);
  • індекс FTSE 100 (Великобританія) втратив 1,68%;
  • німецький DAX — втратив 1,73%;
  • французький CAC 40 — втратив 2,01%;
  • італійський FTSE MIB — втратив 2,55%;
  • іспанський IBEX 35 — втратив 2,31%.

Наприкінці минулого торгового тижня (5–9 липня) галузеве видання Market Watch зафіксувало, що на тлі неприємних очікувань інвесторів впав також американський фондовий ринок:

  • Індекс Dow Jones Industrial Average впав на 259,86 пункту (0,75%) — до 34 421,93 пункту;
  • Standard & Poor's 500 — на 37,31 пункту (0,86%) до 4320,82 пункту;
  • Nasdaq Composite — на 105,28 пункту (0,72%) до 14 559,78 пункту.

Контекст. ВООЗ попередила про небезпеку нової хвилі коронавірусу, яку можуть спровокувати нові штами інфекції, що швидко передаються, зокрема надзаразний «дельта»-штам. В Україні щодо цього настрій набагато оптимістичніший: раніше осені нового спалаху коронавірусу в країні не очікується.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉