Facebook Pixel

Нікель досяг 10-річних максимумів на тлі ескалації навколо України та низьких запасів

Еталонний нікель на Лондонській біржі металів (LME) підскочив 22 лютого до найвищого значення більш ніж за десятиліття після того, як президент Росії Володимир Путін визнав суверенітет «ДНР» і «ДНР» та було впроваджено зустрічні санкції.

Ці дії можуть обмежити постачання металу, велике виробництво якого сконцентровано в Росії. РФ виробляє 7% усього нікелю у світі та є основним експортером високоякісного нікелю до США, Європи та Китаю, повідомляє argusmedia.

Тримісячний контракт на нікель о 08:44 за Грінвічем підскочив до $24 905 за тонну — найвищого рівня з 1 серпня 2011 року.

Нікель на LME збільшився на понад 20% із початку року. Востаннє він був нижчий за основний поріг у $20 тис. за тонну 22 грудня 2021 року і з того часу зріс на 25,45% у міру загострення російсько-української кризи.

Офіційні митні дані Росії про експорт необробленого нікелю, зазначеного під кодом ТН ЗЕД 7502, становили 45 379 тонн 2021 року. Але фактична кількість, імовірно, набагато більша. Причина в тому, що основний виробник країни «Норильський нікель» виробив 193 006 тонн минулого року та експортує більшу частину своєї продукції.

Ще до того, як російсько-українська криза потрапила в заголовки газет, ціни на нікель на LME в останні місяці піднімалися через обмежену пропозицію та стабільно низькі запаси.

Запаси на LME за варрантом сьогодні впали до багаторічного мінімуму 39 636 тонн, що на 79% менше, ніж рік тому, і на 26% із початку 2022 року.

Гострий дефіцит пропозиції був частково спричинений попитом на нікель класу 1, що використовується в батареях до електромобілів (EV). За даними Всесвітнього економічного форуму, ринок електромобілів зростає експоненційно. Продаж електрокарів підвищиться більш ніж удвічі в річному обчисленні у 2021 році — до 6,6 млн, що становить 9% світового ринку. Зростання було помітніше в Китаї, де внутрішнє виробництво автомобілів на новій енергії (NEV) у 2021 році досягло рекордного рівня в 3,55 млн одиниць.

Подякувати 🎉