Facebook Pixel

Незаконні рубки лісу, видобуток бурштину і звалища: за екологією України стежитиме супутник

Михайло Лев та Роман Шахматенко. Фото: Національне космічне агентство.

Михайло Лев та Роман Шахматенко. Фото: Національне космічне агентство.

У найближчі дні в Україні з'явиться аерокосмічна зйомка для встановлення порушень в екологічній сфері та попередження значних зловживань. Йдеться про незаконну вирубку лісу, видобуток природних копалин, організації стихійних звалищ, забудови узбережжя водойм та іншого.

Як повідомили на сайті Державного космічного агентства такі домовленості уклали представники Державного космічного агентства та Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів.

Quote«Співпраця Державного космічного агентства та Міністерства захисту навколишнього середовища розширила спектр використання супутникових знімків в Україні. Це хороша можливість розвинути ті сервіси, які вже давно працюють у передових країнах світу і надають значний результат у протидії та попередженні злочинів в екологічній сфері», — заявив виконуючий обов'язки голови Космічного агентства Михайло Лев.

Заступник міністра охорони навколишнього середовища Роман Шахматенко зі свого боку заявив, що це дозволить збирати достовірну інформацію про незаконну вирубку або розробку кар'єрів тощо. За його словами, тепер інспектори Держекологічної інспекції будуть чітко знати координати місць, на які треба насамперед звернути увагу і будуть швидше встановлювати винних.

Telegram Logo

У повідомленні також йдеться, що використання космічних знімків фіксує природоохоронні порушення, а ретроспективний аналіз допомагає зрозуміти, на яких територіях потрібно проводити посилений контроль.

Контекст. Нагадаємо, що з 12 січня на території північних районів Рівненської області поліція почала рейди для припинення незаконного видобутку бурштину. Для їхнього проведення залучено бійців роти поліції особливого призначення, спецназівців КОРД, працівників підрозділу тактико-оперативного реагування Управління патрульної поліції в Рівненській області та військовослужбовців Нацгвардії.

Коментарі

Всі новини