Facebook Pixel

Індексація пенсій і прожиткового мінімуму. Наскільки підвищаться з 1 липня

З 1 липня прожитковий мінімум нижчої категорії складе 1854 грн, загальний прожитковий мінімум повинен зрости до 2294 грн, а пенсії понад мільйон українців зростуть на 100 грн.

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна.

«Я завжди орієнтуюся на категорію з найменшим рівнем (доходів — The Page). Це на непрацездатних, пенсіонерів. Тому що від нього залежать всі доплати, перерахунок яких ми зараз будемо проводити, пенсії», — пояснила Лазебная.

Telegram Logo

Вона уточнила, що в липні буде проведено перерахунок прожиткового мінімуму для людей у кого доплати і надбавки (шахтарські, дітям війни).

«Там є багато різних надбавок, доплат до пенсій, які розраховуються від прожиткового. І також підвищуються пенсії деяким категоріям пенсіонерів», — підкреслила міністр.

Вона поінформувала, що загальний прожитковий мінімум у 2021 році становить 2189 грн з 1 січня по 30 червня. З липня до кінця листопада він повинен зрости до 2294 грн, з 1 грудня до 2393 грн.

Для дітей від шести до 18 років і працездатних людей цей показник дещо вищий, для дітей до шести років і осіб, які втратили працездатність нижче.

Також з 1 липня пройде індексації пенсій для понад мільйон українців.

«... ми з 1 липня для більш ніж мільйона чоловік, будемо індексувати по 100 гривень. Це та категорія людей, яка не потрапила в індексацію (в березні 2021 — The Page). У 2017 році було так прийнято пенсійне законодавство, і деякі категорії людей були вилучені з індексації. Індексація стала вибіркової. Тому зараз ще 1 млн додамо по 100 гривень. Це буде щомісячна доплата до пенсії», — сказала Лазебна.

Вона уточнила, що в це підвищення потрапить в цілому 10,5 млн пенсіонерів.

Нагадаємо, що з 1 березня пенсії для восьми мільйонів українців зросли на 11%, в середньому зростання склало 300 грн.

Коментарі

Всі новини