Facebook Pixel

Найбільша в Британії електростанція вирішила відмовитись від вугілля

Британська енергетична компанія Drax заявила про припинення виробництва електроенергії з вугілля на своїй найбільшій у країні електростанції. Використовувати вугілля компанія припинить у березні наступного року, що призведе до втрати понад 200 робочих місць.

Як повідомляє CNBC, електростанція, що розташована неподалік міста Селбі, Північний Йоркшир, має потужність 3906 мегаватт і виробляє приблизно 18 тераватт-годин електроенергії на рік. На підприємстві працює шість блоків: чотири – на біомасі, два – на вугіллі. «Припинення використання вугілля – це правильне рішення для нашого бізнесу, суспільства та навколишнього середовища, однак воно вплине на деяких наших працівників — їм та їхнім родинам буде важко», — сказав гендиректор Drax Вілл Гарднер.

Контекст. Влада Великобританії раніше заявила про намір повністю відмовитись від вугілля в своїй енергосистемі до 2025 року. За її даними, залежність країни від вугілля для виробництва електроенергії впала з 70% 1990 року до 3% сьогодні.

Telegram Logo

Інші європейські країни також вживають заходів щодо скорочення використання вугілля. У січні цього року ФРН прийняла рішення поетапно відмовлятися від використання вугільних електростанцій. Влада країни пообіцяла, що компенсує 40 млрд євро федеральним землям, які постраждають від переходу. Окрім того, операторам електростанцій буде надано 4,4 млрд євро протягом наступних 15 років, аби компенсувати закриття їхніх об’єктів.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини