Наглядова рада «Нафтогазу України» розгляне можливість подання нових позовів до російського «Газпрому» на загальну суму $17,3 млрд. Про це у себе в Facebook повідомив виконавчий директор компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.
«Моя команда чітко сформулювала і представила на узгодження спостережній раді «Нафтогазу» додаткові «питання» до «Газпрому» на суму ще $17,3 млрд. У разі узгодження — попереду багато роботи», — написав він.
Вітренко також спростував чутки про те, що йому нібито шукають заміну в «Нафтогазі».
«Що стосується Отто Ватерландера (директор з трансформації НАК. — Pед.), нібито за ініціативи якого «мені шукають заміну», то у нас чудові стосунки. І, власне, разом з ним ми два роки тому розробляли програму трансформації «Нафтогазу», яку необхідно втілити в життя, чим зараз і займається Отто», — зазначив Вітренко.

Контекст. Юрій Вітренко на початку лютого 2020 року повідомив про те, що компанія розглядає можливість подачі нових позовів до «Газпрому» в міжнародний арбітраж та до антимонопольного органу ЄС. Зараз вивчаються питання щодо перенесення точок передачі газу на кордон РФ — Україна за поточними контрактами європейських компаній, розблокування експорту газу незалежними російськими газодобувними компаніями і транзиту середньоазіатського газу, а також відшкодування отриманих збитків від участі «Газпрому» в боргових зобов'язаннях RosUkrEnergo.
На це побічно вказує і той факт, що наприкінці березня «Нафтогаз» продовжив до 31 грудня 2024 року контракт з норвезькою юридичною фірмою Wikborg Rein Advokatfirma AS, яка супроводжувала арбітражні виробництва з «Газпромом», починаючи з 2014 року.
Антимонопольний комітет відкрив справу про зловживання «Нафтогазом» монопольним становищем шляхом встановлення з листопада 2018 року цін на природний газ на рівні, який неможливо було б встановити за умов існування конкуренції.
«Нафтогаз України» є монополістом зі зберігання природного газу в підземних сховищах і транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю