Facebook Pixel

АМКУ відкрив справу проти «Нафтогазу» через ціни на газ

Антимонопольний комітет відкрив справу про зловживання «Нафтогазом» монопольним становищем шляхом встановлення з листопада 2018 року цін на природний газ на рівні, який неможливо було б встановити за умов існування конкуренції.

Як повідомила пресслужба Антимонопольного комітету (АМКУ), «Нафтогаз» розраховує ціну на газ для населення, спираючись на ціну газу для промисловості, яку сам і встановлює. Водночас у комітету є інформація, що «Нафтогаз» постачав газ для промислових споживачів за цінами, які вищі за ті, що склалися в умовах конкуренції.

Встановлені ціни перевищували результати електронних біржових торгів на Українській енергетичній біржі та європейських хабах.

Контекст. «Нафтогаз» опублікував ціни на природний газ, які почнуть діяти з 1 березня цього року для промислових споживачів. Як порівняти з лютим цього року, то у березні ціни впадуть на 12%-15%.

«Нафтогаз» у вересні 2019 року залишив ціну на газ для промислових споживачів на рівні серпневої ціни.

У серпні минулого року «Нафтогаз» знизив ціну на газ, який відпускається промспоживачам за передплатою, на 7,5% — до 5,568 тис. грн за 1 тис. кубометрів. У липні на таких самих умовах газ коштував 6,020 грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉