Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кабмін висунув Коболєву вимогу підготувати «Нафтогаз» до IPO

Контракт глави «Нафтогазу» Андрія Коболєва серед іншого містить завдання підготувати компанію до IPO за три-чотири роки — в залежності від стану фінансових ринків.

Про це повідомив сам Коболєв на своїй Facebook-сторінці, перерахувавши ще кілька основних завдань від уряду на наступні чотири роки:

  • надійний чистий грошовий потік від «Нафтогазу» до держбюджету;
  • зниження потреби України в імпортному газі за допомогою власного видобутку та енергоефективності;
  • збільшення можливих і доведених (2P) запасів газу і нафти.

«Саме для виконання цих завдань ми маємо провести всередині «Нафтогазу» масштабну роботу: стати гнучким, швидким і ефективним механізмом, змінити культуру замкненості на культуру співпраці».

Андрій Коболєв

Андрій Коболєв

Глава «Нафтогазу України»

Контекст. На початку цього року Кабмін встановив перелік стратегічних державних компаній, які можна приватизувати частково. До списку потрапив і «Нафтогаз». Одним із способів продажу акцій компаній є виведення їх на міжнародні фондові ринки, тобто IPO.

Коболєв неодноразово заявляв, що «Нафтогаз» зможе це зробити після реформування компанії. До пандемії коронавірусу він був упевнений, що протягом наступних трьох років керівництву вдасться вирішити питання з проблемними активами, непорозуміння з «Укртрансгазом» і врегулювати суперечки з «Укрнафтою».

За місяць до карантину — в середині лютого — Коболєв провів консультації з інвестбанками і потенційними інвесторами про перспективи виходу групи на IPO. Відбір радників повинен був початися вже в квітні-травні. Однак, ймовірно, це питання перенесуть.

Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини