Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Держава хоче бути гравцем на ринку пального: експерт пояснив націоналізацію «Укрнафти» й «Укртатнафти»

Націоналізація «Укрнафти» і «Укртатнафти»: Куюн назвав причину. Фото: volynnews.com

Націоналізація «Укрнафти» і «Укртатнафти»: Куюн назвав причину. Фото: volynnews.com

Держава вирішила стати гравцем на ринку пального, тому й забрала під свій контроль ПАТ «Укрнафта» й ПАТ «Укртатнафта». Таку думку висловив директор «Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн в інтерв’ю The Page.

За словами експерта, держава й без того мала частку в обох компаніях, до того ж вона була досить значною, тобто влада могла повністю контролювати роботу цих компаній.

Quote«Спадає на думку, що держава пішла на такий крок, бо армії потрібне пальне. Але потенційні потужності заводу є набагато більшими, ніж потреби військових і навіть усього державного сектору», — зазначив Куюн.

Водночас він нагадав, що Кременчуцький НПЗ, яким володіла «Укртатнафта», було повністю зруйновано, і для його відновлення потрібні сотні мільйонів доларів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Потрібні обігові кошти, а чи є вони в держави та чи є це сьогодні пріоритетом? Проблем із пальним на ринку немає, і навряд чи вони будуть. Принаймні армія та критична інфраструктура будуть ним забезпечені. Тому я роблю висновок, що держава вирішила стати гравцем на ринку пального. Про це говорили ще на початку року», — наголосив Куюн.

Він зауважив, що не впевнений в ефективності державних компаній в Україні, оскільки зараз таких немає.

Контекст. Нагадаємо: 7 листопада стало відомо про рішення Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку про примусове відчуження у власність держави акцій АТ «Мотор Січ», ПрАТ «Запоріжтрансформатор», ПрАТ «АвтоКрАЗ», ПАТ «Укрнафта», ПАТ «Укртатнафта».

Згодом прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що ці п'ять націоналізованих підприємств є стратегічно важливими й тепер забезпечуватимуть оборонні потреби держави у воєнний час.

Водночас президент Володимир Зеленський наголосив, що ці підприємства націоналізували, адже вони зможуть задовольнити потреби сектору оборони.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини