Facebook Pixel

«Мотор Січ», «Укрнафта», «АвтоКрАЗ» та інші. Україна націоналізує власність низки олігархів — рішення НКЦПФР (ОНОВЛЕНО)

Нацкомісія із цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) у неділю, 6 листопада, ухвалила рішення щодо забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій низки стратегічно важливих підприємств, пов’язаних з Ігорем Коломойським, В'ячеславом Богуслаєвим, Костянтином Григоришиним і Костянтином Жеваго. Як пише «Економічна правда», йдеться про «Мотор Січ», «Укрнафту», «Укртатнафту», «АвтоКрАЗ» і «Запоріжтрансформатор».

Нардеп Ярослав Железняк цю інформацію підтвердив й оприлюднив текст рішення НКЦПФР. Він уточнив, що підставою для націоналізації власності низки олігархів є ухвалений у вересні Закон України «Про передавання, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» та низка наказів Верховного Головнокомандувача Збройних сил України.

nats1.jpg
nats2.jpg
nhbb-r0.png
4-r0.png
nats1.jpg Thumb nats2.jpg Thumb nhbb-r0.png Thumb 4-r0.png Thumb
Quote«Компенсація за примусово відчужене майно в умовах правового режиму воєнного стану з подальшим повним відшкодуванням його вартості здійснюється протягом п’яти наступних бюджетних періодів, правового режиму надзвичайного стану — протягом одного наступного бюджетного періоду після скасування правового режиму воєнного чи надзвичайного стану коштом державного бюджету», — йдеться в тексті документа.
  • Приблизно 42% акцій в «Укрнафті», яка є найбільшою в країні нафтовидобувною компанією, перебувають у власності компаній Коломойського. Держава через «Нафтогаз України» має 50% плюс 1 акцію. Рештою володіють міноритарні акціонери.
  • Майже 60% в «Укртатнафті» перебувають у власності Коломойського та Геннадія Боголюбова, рештою володіє «Нафтогаз».
  • «АвтоКрАЗ», що випускає великовантажні автівки, є частиною групи» Фінанси та кредит», власник якої — Костянтин Жеваго.
  • Запорізький трансформаторний завод «Запоріжтрансформатор» належить Костянтину Григоришину. Завод є найбільшим у СНД і Європі підприємством із виробництва силових масляних трансформаторів і електричних реакторів із виробничою потужністю 60 тис. МВА/рік, яке сконцентровано на одному виробничому майданчику.
  • Донедавна власником «Мотор Січі» був В'ячеслав Богуслаєв. 2017 року він продав 56% акцій компанії китайській Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd. Однак з огляду на низку порушень операції з акціями «Мотор Січі» було заблоковано, а згодом – арештовано. Богуслаєва в жовтні також арештували.

Контекст. Нагадаємо: СБУ 22 жовтня затримала президента АТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва за підозрою в колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору. Разом із Богуслаєвим затримали начальника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності цього підприємства Олега Дзюбу. 24 жовтня Шевченківський суд м. Київ узяв під варту обох фігурантів до 20 грудня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉