Facebook Pixel

На захисті прав: як ІТ-працівник зможе відстояти свої інтереси з Дія City

Законопроєкт №4303 «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», який має запустити особливий правовий режим у сфері цифрової економіки Дія City, трактує нову форму найму працівників – GIG-контракти, як поєднання переваг фрілансу та соціального захисту працівника. Про це йдеться у матеріалі The Page «Дія City: котрий із законопроєктів визначатиме цифрове майбутнє України?»

Основна відмінність роботи за GIG-контактом від роботи через систему ФОП для самого робітника полягатиме у його праві на лікарняні, декрет, відпустки та нормований робочій час, оскільки юридично ФОПи є лише підрядниками компанії, а не її працівниками.

Проте в альтернативному законопроєкті №4303-2 GIG-контракти – це проста угода про найм. Там ФОПів прирівнюють до підрядників або консультантів ІТ-компанії, а не її працівників. Відповідно, вони не можуть розраховувати на права, які гарантовані трудовим законодавством.

«№4303-2 називає таку ситуацію особливостями ІТ-індустрії та обмежує право державних органів та суду перекваліфікувати підрядника в працівника, навіть якщо сам працівник звернувся за захистом своїх прав. Можливість отримати захист своїх прав у суді повинна залишитися — це одна з ключових ознак правової держави», – повідомив провідний юрист у галузі ІТ юридичної компанії AEQUO Микита Полатайко.

Контекст. Україна планує створити умови для розвитку ІТ-індустрії. Для цього у Раді вже зареєстровані три проєкти закону — основний та два альтернативних: «Про стимулювання цифрової економіки в Україні» №4303, «Про особливості регулювання господарської діяльності у сфері інформаційних технологій» №4303-1, «Про стимулювання розвитку сфери інформаційних технологій в Україні» 4303-2.

Результатом реалізації пакету законопроєктів, серед них 4303, стане новий правовий режим у сфері цифрової економіки Дія City – економічна модель для ведення бізнесу з елементами англійського права.

Подякувати 🎉