Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Військова допомога Україні від США перевищила середньорічні витрати на війну в Афганістані

Ілюстрація: Олександр Шатов

Ілюстрація: Олександр Шатов

Найбільше військової допомоги Україна отримує від США: від початку повномасштабної агресії росії, станом на 15 січня 2023 року, в країну надійшло $46,6 млрд фінансової допомоги на військові цілі.

Підрахувавши середньорічні витрати (у цінах 2022 року) на попередні війни, в яких брали участь Сполучені Штати, можна побачити справжній обсяг витрат країни на допомогу Україні.

Середньорічні військові витрати США (у цінах 2022 року)

Середньорічні військові витрати США (у цінах 2022 року)

Як видно з інфографіки, допомога Україні вже перевищила середні річні військові витрати США на війну в Афганістані, яка тривала з 2001 по 2010 рік. Але військові витрати США на війну у В’єтнамі, Іраку та Кореї були значно вищими. Про таке кажуть у Кільському інституту світової економіки (Kiel Institute for the World Economy), який веде підрахунки міжнародної допомоги Україні.

Різницю з витратами на війну у В’єтнамі та Кореї можна пояснити не тільки високою інтенсивністю бойових дій, відповідним використанням боєприпасів, рівнем втрат військової техніки та витратами на лікування поранених. Цю суму значно збільшувала велика відстань до театру військових дій та утримання військових баз. Крім того, біля узбережжя в обох випадках завжди дислокувався великий флот авіаносців. Численні повітряні місії військово-повітряних сил також значно збільшували витрати.

Хоча війна в Україні набагато відстає за витратами від більшості попередніх, у США вже лунає критика масштабів військової допомоги Україні переважно від представників Республіканської партії. Водночас наступного дня після свого візиту до Києва президент США Джо Байден підкреслив незмінність курсу підтримки українських військових зусиль. Зокрема, виступаючи у Варшаві 21 лютого, він сказав: «Це стосується не лише свободи в Україні. Йдеться про свободу та демократію загалом».

Окрім військової допомоги, описаної у цій інфографіці, США також поставили зброю та обладнання на понад $5 млрд

За матеріалами statista.com

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини