Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Євросоюз шукає шляхи термінового збільшення постачання боєприпасів в Україну

Збільшення постачання боєприпасів в Україну

Збільшення постачання боєприпасів в Україну

Європейський Союз готує план забезпечення України боєприпасами, повідомляє агентство Bloomberg. Він складається з трьох компонентів:

  • негайне надання боєприпасів, особливо 155-мм артилерійських снарядів, з наявних запасів або очікування на виконання замовлень;
  • використання системи спільних закупівель для об'єднання замовлень європейської промисловості;
  • нарощування промислових потужностей Європи для задоволення поточного та майбутнього попиту.

«Усі три елементи мають вирішальне значення для нашої підтримки просування України вперед, – йдеться в документі. – Усі три напрями мають здійснюватися паралельно та в терміновому порядку».

Відправлення боєприпасів в Україну стало зараз пріоритетом для європейських країн і США. Очікується, що це питання буде на порядку денному, коли президент Джо Байден днями зустрінеться з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. США закликають своїх європейських союзників діяти якнайшвидше.

Міністри оборони країн ЄС обговорять план на зустрічі у Швеції наступного тижня задля укладання угоди на момент зустрічі лідерів Союзу наприкінці березня.

Естонія заявила, що країни ЄС мають інвестувати приблизно 4 млрд євро для спільної закупівлі 1 млн снарядів, які, за словами України, їй потрібні цього року.

Очікується, що голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель запропонує пакет у розмірі 1 млрд євро для відшкодування державам-членам, які надсилають Україні боєприпаси з власних запасів, до 90% їхніх витрат. «Можна запросити партнерів-однодумців для підтримки цих зусиль за допомогою добровільних фінансових внесків», – говорять дипломати.

Другий план ЄС передбачає задоволення потреб України в рамках семирічного проєкту закупівель, який незабаром буде запущено під керівництвом Європейського оборонного агентства для задоволення потреб держав-членів.

Європейський фонд миру EPF — механізм, який ЄС зараз використовує для підтримки постачання зброї в Україну через відшкодування того, що держави-члени відправляють Києву, — також може бути використаний для прямої закупівлі боєприпасів.

У грудні держави-члени ЄС домовилися підняти стелю фонду EPF у розмірі 5,7 млрд євро на 2 млрд євро з можливістю додати ще кілька мільярдів євро. Загалом 3,6 млрд євро із цього фонду вже виділено на підтримку Збройних сил України, переважно через відшкодування членам ЄС витрат на постачання зброї.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини