Facebook Pixel

Четверта хвиля коронавируса в Україні: МОЗ закликав готуватися

Максим Степанов. Фото: скриншот

Максим Степанов. Фото: скриншот

В Україні незабаром може розпочатися четверта хвиля COVID-19. Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

«Чергова битва з COVID. Ми прогнозуємо, що в нас може бути четверта хвиля коронавірусу. Ми маємо все зробити для того, щоб цей удар не був жорстким», — сказав міністр.

Раніше Степанов заявив, що Україна подолала третю хвилю епідемії коронавірусу. За його словами, вона тривала в Україні два місяці і стала найбільш смертоносною.

Telegram Logo

Додатково. 7 травня Степанов попереджав, що індійський штам коронавірусу скоро прийде в Україну. «Ми можемо говорити, що він точно буде. Зараз його вже зафіксовано, зокрема в країнах-сусідах. Це Чехія, Польща, Румунія. І тому зрозуміло, що врешті-решт він з'явиться і в Україні, як це було з британським штамом або південноафриканським», — сказав міністр.

За словами Степанова, індійський штам є досить агресивним, більш контагіозним, для нього є характерною складна клінічна картина з ураженням різних органів, зокрема шлунку та нирок. «Сильна інтоксикація, і цей штам вражає молоде населення, що дуже неприємно», — зазначив міністр.

ВООЗ змінила класифікацію індійського варіанту коронавірусу (штам B.1.617) і віднесла його до варіантів, що «викликають занепокоєння» і становлять загрозу в масштабі планети.

Коментарі

Всі новини