MOL знову транспортує російську нафту до Угорщини і Словаччини через Україну: що відомо
У вересні 2024 року угорська нафтова компанія MOL прокачала через територію України до Угорщини та Словаччини близько 300 тис. тонн російської нафти трубопроводом «Дружба». Російські нафтокомпанії за місяць поставили до Угорщини і Словаччини 850 тис. тонн нафти. Про це пише Enkorr.
Що відомо про поставки роснафти до Угорщини і Словаччини через Україну
За вересень 2024-го угорська MOL прокачала через територію України до Угорщини та Словаччини близько 300 тис. тонн російської нафти. Із них 90% відвантажено на НПЗ компанії у Словаччині, решта – на НПЗ в Угорщині.
Загалом російські нафтокомпанії у вересні поставили до Угорщини і Словаччини 850 тис. тонн нафти. Очікується, що за жовтень ці показники збільшаться. Із загального обсягу роснафти близько 48% постачання припало на компанію «татнєфть».
У червні 2024 року Україна заборонила транзитне постачання нафти «лукойлу» після того, як включила російську компанію до санкційного списку. Водночас «лукойл» збирався відновити постачання «Дружбою» у жовтні 2024-го, сказали джерела видання Reuters.
Що Угорщина думає про споживання російської нафти
Найбільша нафтова група Угорщини MOL критикує Захід за «лицемірство» щодо споживання російської енергоресурсів, оскільки європейські країни купують те ж саме паливо, проте «перефасоване» в Туреччині чи Індії.
«Ніхто не каже, що нафтопродукти, перероблені в Туреччині чи Індії з російської нафти, не можуть потрапити в Європу. Ніхто не протестує, і їхня роль продовжує зростати», – сказав Дьордь Бача, гендиректор MOL.
MOL продовжує купувати російську сиру нафту, користуючись безстроковим винятком із заборони ЄС на нафтоімпорт із рф. Компанія також вступила у переговори з Києвом і москвою, щоб забезпечити потік роснафти після того, як Україна заборонила «лукойлу» використовувати нафтопровід «Дружба» на її території.
«Ми залишені напризволяще, і деякі країни не можуть відмовитися від російської нафти та газу, тоді як інші лицемірно купують перепаковані речі та користуються перевагами», – сказав Бача.
За його словами, метою санкцій було не «поставити європейські країни на коліна», а припинити війну в Україні.
«Ми не можемо допустити, щоб країни ЄС, які ввели санкції, були послаблені їхніми власними рішеннями», – заявив очільник MOL.
Нагадаємо, у жовтні MOL домовилася про транспортування сирої нафти до Угорщини та Словаччини через Україну нафтопроводом «Дружба». За домовленостями, MOL отримує у власність обсяги сирої нафти на білорусько-українському кордоні, які надходили з 9 вересня 2024 року.