Facebook Pixel

В Україні вперше встановили технічні показники якості мобільного інтернету

Мобільний інтернет: в Україні вперше встановили вимоги до якості. Фото: thedigital.gov.ua

Мобільний інтернет: в Україні вперше встановили вимоги до якості. Фото: thedigital.gov.ua

В Україні вперше встановили технічні показники якості мобільного інтернету, затверджені Держспецзв’язку. Чіткі вимоги мають спонукати операторів покращити мережу в містах та селах. Про це повідомляється на сайті Міністерства цифрової трансформації.

Відтепер швидкість завантаження файлів для користувача буде не менше як 2 мегабіти на секунду, а їхнього відправлення — не менше як 0,5 мегабіта на секунду.

Quote«Розвиваємо мережу 4G в Україні. Чіткі показники якості мобільного зв’язку допоможуть операторам покращити покриття в селах та містах. Та зробити так, щоб більше не було ситуацій, коли потрібно шукати місце з нормальним інтернетом. До того ж місто чи село вважатиметься покритим тільки якщо зв’язок буде доступний принаймні на 65% території», — зазначив віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Зазначається, що це рішення приведе до необхідності вкладати додаткові кошти у будівництво базових станцій та сприятиме розвитку мереж й підвищенню конкуренції між операторами.

Telegram Logo

Контекст. Державні норми якості мобільного зв’язку були сформовані ще у 2010 році, але жодного показника в них не було встановлено: для сили сигналу, швидкості передачі даних чи часу можливої затримки з'єднання.

У вересні 2020 року Уряд ухвалив «План заходів щодо підвищення якості послуг мобільного зв’язку на 2020−2022 роки», щоб вирівняти вимоги для операторів з якості. Нові показники гарантують мінімально достатню якість зв’язку. Мобільним операторам необхідно доналаштувати мережу так, щоб вони надавали мобільні послуги згідно з цими вимогами в усіх покритих населених пунктах.

Коментарі

Всі новини